Panie świętowały. Dzień Kobiet w Telatynie

  • 8.03.2019, 09:30
  • Materiał nadesłany
Panie świętowały. Dzień Kobiet w Telatynie Fot. UG Telatyn
Nie 8 marca, ale ciut wcześniej, bo już we wtorek (5 marca) ponad 150 pań z gminy Telatyn uczestniczyło w Gminnym Dniu Kobiet, które zostało zorganizowane w domu strażaka w Telatynie. Były życzenia, kwiaty, liczne prelekcje, występy artystyczne oraz konkursy.

Gospodarzem wydarzenia był wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski, który zaprosił panie do wspólnego świętowania. Składając paniom życzenia zdrowia, wytrwałości i siły, radości, spełnienia marzeń, podkreślił również znaczenie i rolę kobiet w codziennym życiu, bo jak stwierdził: ,,To kobieta łączy rodzinę, tworzy niepowtarzalny klimat i atmosferę domowego ogniska".

Panie otrzymały kwiaty oraz słodki upominek. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją o ziołach dla zdrowia i urody, którą przygotowała mgr farmacji pani Ewa Łukasiewicz. Wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń dostarczył też pokaz samoobrony przygotowany przez trenera boksu Roberta Roczniaka. Panie uczyły się jak się bronić, zwłaszcza w sytuacjach zagrażających życiu.

W dalszej części spotkania uczestniczki wysłuchały również krótkiej prelekcji przygotowanej przez Izabelę Bielik, dyrektor BGŻ BNP Paribas w Tomaszowie Lubelskim oraz posłuchały pogadanki o prawach kobiet przygotowanej przez radcę prawnego Michała Marciniaka.

Wszystkie prelekcje przeplatane były licznymi konkursami. Panie odpowiadały na pytania dotyczące kulinariów – np. czym jest makutra, co to jest kamieniak czy też kokilka. Niemało atrakcji zapewnił również konkurs zorganizowany wspólnie z firmą PROFI – producentem m.in. zup, pasztetów, konserw czy też gotowych dan i sosów. Był to konkurs skierowany do pań skupionych w Kołach Gospodyń Wiejskich aktywnie działających na terenie gminy Telatyn.

Panie spisały się wspaniale i bardzo dobrze odpowiadały na pytania przygotowane przez firmę PROFI, które dotyczyły zarówno działalności firmy jak również produktów. Ostatecznie I miejsce wywalczyło KGW w Posadowie, II miejsce KGW w Telatynie II i III miejsce KGW w Żulicach.

Cześć artystyczną spotkania rozpoczął występ zespołu śpiewaczego ,,Lawenda", który specjalnie na okoliczność Dnia Kobiet przygotował liczne piosenki o kobietach. Na zakończenie zaprezentował się Zespół Artystyczny ,,Tamburino", na czele ze swoją kierownik artystyczną panią Jolantą Wiśniewską, który przygotował liczne pieśni i tańce cygańskie. Część muzyczna spotkania najwidoczniej przypadła wszystkim do gustu, bo były gromkie brawa, a artyści bisowali. Czas płynął w miłej i sympatycznej atmosferze przy słodkim poczęstunku oraz wspólnych śpiewach i tańcach.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (41)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe