Zamość: Bezdomnym będzie lepiej. Zmiany w schronisku

  • 09.03.2019, 10:00
  • ak
Zamość: Bezdomnym będzie lepiej. Zmiany w schronisku Fot. pixabay.com
Warunki bytowe podopiecznych zamojskiego Schroniska dla bezdomnych się poprawią. Są pieniądze na doposażenie tej placówki.

Schronisko dla bezdomnych w Zamościu jest prowadzone przez Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które wystarało się o dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizacja otrzyma 50 tys. 100 złotych dotacji na projekt, którego wartość to niewiele więcej, bo 59 tys. 350 zł.

Dzięki temu wsparciu z programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” będzie można do schroniska kupić m.in. nowe materace, pościel, poduszki, pralkosuszarki, lodówkę i zamrażarki.

W schronisku na stałe mieszka ok. 30 osób. Zimą ich liczba zawsze wzrasta.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe