Zamość: Zagrali w szachy, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

  • 09.03.2019, 07:09
  • ak
Zamość: Zagrali w szachy, by uczcić Żołnierzy Wyklętych Fot. pixabay.com
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych był okazją do zorganizowania w zamojskim MDK Międzyszkolnego Turnieju Szachowego im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego. Zawody odbyły się w ramach realizowanego przez placówkę cyklu "Patriotyzm prze szachy".

Turniej odbył się w piątek, 1 marca. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych (klasy I-IV szkół podstawowych) wygrał Bartosz Ożóg, a pozostałe miejsca na podium zajęli: Bartłomiej Molenda i Krystian Kiszka. W kategorii klas VII-VIII najlepszy był Wiktor Kiełbiński, który wyprzedził Macieja Krzyżaka i Igora Osmolińskiego. W grupie uczniów szkół średnich triumfował Maciej Stańczuk, a drugie miejsce zajął Dominik Pańko.

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Dyplomy przygotowano dla wszystkich szachistów. Sędzią głównym szachowych zmagań był Andrzej Czochra, nauczyciel gry w szachy w MDK Zamość.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe