Hrubieszów: Julia Dąbrowska finalistką olimpiady z języka rosyjskiego

  • 8.03.2019, 09:00
  • ak
Hrubieszów: Julia Dąbrowska finalistką olimpiady z języka rosyjskiego Fot. ZS nr 2 im. ks. St. Staszica Hrubieszów
Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, musiała pokonać aż 200 konkurentów. Udało się! Julia Dąbrowska z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zdobyła tytuł finalistki Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Uczennica hrubieszowskiego Staszica znalazła się w gronie 54 najlepszych młodych rusycystów z województw lubelskiego i podkarpackiego. W etapie okręgowym, który w zeszły piątek (1 marca) odbył się na wydziale humanistycznym UMCS w Lublinie zajęła wysokie, 17. miejsce. To duży sukces, bo tegoroczna olimpiada, zdaniem ekspertów, była wyjątkowo trudna.

Gratulujemy!

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe