Zamość: X Śpiewo-Granie za nami. Nagrodzono solistów i zespoły (ZDJĘCIA, WIDEO)

  • 06.03.2019, 12:15 (aktualizacja 06.03.2019, 13:39)
  • bw
Zamość: X Śpiewo-Granie za nami. Nagrodzono solistów i zespoły (ZDJĘCIA,…
We wtorek 05 marca, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu ''Ekonomik'' już po raz dziesiąty zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wokalno – Muzyczny Śpiewo – Granie w Ekonomiku. W tym roku jubileuszowe przesłuchania wykonawców odbyły się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. W kategorii solista zwyciężyła Adriana Różańska z Młodzieżowego Domu Kultury.

Do konkursu zgłosiło się 41 uczestników, w tym duety i zespoły ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych m.in. z: ZS w Grabowcu, ZS nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, SP w Nieliszu, SP Nr3 w Tomaszowie Lubelskim, ZS w Krasnobrodzie, Gimnazjum nr 1 w Zamościu, Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, ZSP nr 5 w Zamościu, III LO w Zamościu, ZSP Nr 1 w Zamościu oraz Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

Wykonawców oceniało jury w składzie:  Jan Tokarzewski były dyrektor Ekonomika, wieloletni nauczyciel języka rosyjskiego i animator życia artystycznego szkoły;  Witold Paszt wokalista, kompozytor, instrumentalista oraz założyciel i lider zespołu „Vox” – najpopularniejszego wokalnego boysbandu w Polsce;  Marian Szewera wieloletni dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, były muzyk Orkiestry Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego, wokalista, artysta kabaretowy, kompozytor i wychowawca młodzieży.

Jury było pod ogromnym wrażeniem przedstawionych prezentacji utworów muzycznych jak i wysokiego poziomu przygotowania wokalnego uczestników. Młodzi artyści nie bali się sceny ani publiczności. Wielu z nich uczestniczyło już we wcześniejszych edycjach konkursu, co pozwoliło stwierdzić duży postęp muzyczny i rozwój osobowości scenicznych - przyznają Organizatorzy

Zaprezentowano utwory popularnych wykonawców i zespołów muzycznych, zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Jury przyznało nagrody: 

w kategorii – Soliści:

I miejsce – Adriana Różańska z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. 

 

II miejsce – Franciszek Branecki z Klubu 3 Batalionu
Zmechanizowanego w Zamościu,

III miejsce – Marika Drożdżak, z ZSP Nr 1 w Zamościu;

wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Gałan z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, Damazy Wachuła 
z III LO w Zamościu, Konrad Lis z ZSP Nr 1 w Zamościu, Katarzyna Horoszkiewicz  z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, Natalia Kolano z Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, Aleksandra Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Dominika Radlińska z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie;

w kategorii – Zespoły:

I miejsce Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Nieliszu pod kierunkiem pani Edyty Karpiuk,

II miejsce Zespół Pozytywnie Zakręceni z Zespołu Szkół w Grabowcu pod kierunkiem pana Karola Chilewicza,

III miejsce Zespół wokalno – instrumentalny z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu pod kierunkiem pana
Pawła Kołodziejczyka; wyróżnienie otrzymało Trio w składzie: Mateusz Obirek, Brajan Litkowiec, Natalia Marszalec z
Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim pod kierunkiem pani Aliny Dziura.

Przyznana została również Nagroda Publiczności, którą zdobyła Aleksandra Romańczuk z ZSP Nr 1 w Zamościu oraz Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu, którą otrzymała Martyna Duda z ZSP Nr 1 w Zamościu.

Patronat nad imprezą objął prezydent Andrzej Wnuk. ''Kronika Tygodnia'' była patronem medialnym wydarzenia. 

Sponsorami jubileuszowego Śpiewo-Grania byli: Miasto Zamość; Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego w Zamościu; Zamojskie Zakłady Zbożowe; Adam Strumidło – Zakład Usługowo – Ogólnobudowlany – Płoskie Zamość; Tadeusz Rozmus Przedsiębiorstwo
Wielobranżowe „BUDMAT” Spółka Jawna; Marek Hałub - Szkoła Nauki Jazdy „Quattro” w Zamościu; Jadwiga Skrzypczuk – Cukiernia „Smakołyk” Zamość; Pani Małgorzata Ryczek – „Morandówka” – Restauracja i pokoje w Zamościu; Księgarnia na Solnym; Księgarnia edukacyjno-językowa POLANGLO w Zamościu.

 

bw

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe