Zamość: Zostań swoim szefem. Weź dotację i załóż firmę

  • 06.03.2019, 13:00 (aktualizacja 06.03.2019, 14:11)
  • ak
Zamość: Zostań swoim szefem. Weź dotację i załóż firmę Fot. pixabay.com
Dokładnie 62 osoby znikną już niedługo z listy zarejestrowanych w Zamościu bezrobotnych. Tylu "podopiecznych" Powiatowego Urzędu Pracy ma bowiem szanse na dotację na założenie własnej działalności gospodarczej. Mogą otrzymać wsparcie w wysokości od 18 do nawet 23 tys. zł.

Nabór wniosków o przyznanie dotacji rozpoczął się w poniedziałek 4 marca i potrwa do połowy tego miesiąca. Do rozdysponowania jest 1 mln 191 tys. zł. Pieniądze pochodzą z różnych projektów i w związku z tym mogą się o nie ubiegać bezrobotni z różnych grup.

Dotacje w wysokości do 18 tys. zł pochodzące z Programu Regionalnego pt. „Rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w województwie lubelskim II" trafią do 17 osób spośród wszystkich bezrobotnych, a także opiekunów i absolwentów Centrów i Klubów Integracji Społecznej.

Wsparcie tej samej wysokości z Europejskiego Funduszu Społecznego POWER może otrzymać aż 30 bezrobotnych osób w wieku do 29 lat, które nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym i w ostatnich czterech tygodniach nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych.

Dotacje sięgające nawet 23 tys. złotych wypłacane będą natomiast z z Europejskiego Funduszu Społecznego RPO. Otrzymać je może 15 bezrobotnych w wieku co najmniej 30 lat. Wnioskować o wsparcie mogą długotrwale bezrobotni, kobiety, z niepełnosprawnościami lub o niskich kwalifikacjach, a także odchodzące z rolnictwa.

Wnioski należy składać do 15 marca w sekretariacie zamojskiego PUP. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie kwietnia.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jonh
jonh 29.11.2019, 19:29
profesjonalne wnioski i biznesplanu pod dotację bez wychodzenia z biura/domu
www.bizplanner.pl
Ala
Ala 07.03.2019, 08:38
I pewnie trzeba mieć zyrantow...
Xp
Xp 06.03.2019, 19:38
I tyle samo znowu wroci na listy niebawem

Pozostałe