Tyszowce: Brąz Kewina Materny na Pucharze Polski w zapasach

  • 06.03.2019, 07:34
  • ak
Tyszowce: Brąz Kewina Materny na Pucharze Polski w zapasach Fot. Daniel Chwastek
Sukces Kewina Materny, młodego zapaśnika z Tyszowiec, podopiecznego Daniela Chwastka. Młody zawodnik wrócił z brązowym medalem z Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym. Zawody odbyły się w weekend w Warszawie.

Weekendowy turniej stanowił eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach. W Pucharze Polski Warszawie wzięło udział aż 211 młodych zapaśników z całego kraju.

Kewin Materna wywalczył tam brązowy medal w kategorii wagowej do 45 kg. To kolejny sukces na koncie młodego zapaśnika z Tyszowiec, który w listopadzie został wicemistrzem Polski młodzików w Zapasach, a w weekend w stolicy walczył już w starszej grupie wiekowej. Osiągnięcie jest tym większe, że Kewin Materna, występując w barwach Agrosu Zamość, w walce o brązowy pokonał Kacpra Chodakowskiego z AKS Pitrków Trybunalski, który podczas listopadowych Mistrzostw Polski zdobył tytuł mistrza kraju. 

– Wysoko oceniam start Kewina w warszawskim pucharze, cieszy mnie wygrana walka z aktualnym mistrzem kraju oraz udany debiut w starszej grupie wiekowej – podsumowuje trener Daniel Chwastek.

Dodaje, że obecnie jego podopieczni przygotowują się do startu w Pucharze Polski w Sumo, który odbędzie się w najbliższy weekend w Zamościu.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe