Biłgoraj: Burmistrz nagrodził ludzi kultury i sportu oraz społeczników

  • 06.03.2019, 06:18 (aktualizacja 06.03.2019, 08:29)
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Burmistrz nagrodził ludzi kultury i sportu oraz społeczników
Do tej pory burmistrz Biłgoraja przyznawał nagrody za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury oraz wyniki i działalność sportową. W tym roku formuła została rozszerzona o działalność społeczną.

Uroczyste podsumowanie 2018 roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej odbyło się 23 lutego w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan uhonorował artystów, twórców i animatorów kultury za wybitne i oryginalne osiągnięcia w zakresie twórczości kulturalnej w dziedzinie literatury, muzyki, teatru, filmu, sztuk plastycznych i inne osiągnięcia artystyczne mające istotne znaczenie dla promocji miasta oraz upowszechnianie i wspieranie kultury i sztuki.

Nagrody pieniężne w kwocie od 500 do 3000 zł w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury odebrali: Jakub NizioDiana KotułaKinga DziduchHalina OlszewskaJanusz JarosławskiAldona Kozak Anna Kołodziej,

Edmund Cholewiński Tomasz Karolczak, Dorota BalickaPiotr HołowińskiAndrzej KluchaMariusz PolowyWiesław i Bogdan GarbaczPaweł StelmachHenryk Nizio, a także zespoły, w tym m.in. Zespół Tańca Ludowego "Tanew" i Grupa Folklorystyczna "Pokolenia".

Za całokształt działalności na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury tytuły "Mecenas Kultury Biłgoraja" odebrali Izabela Łukasz i firma MEGAKOM.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe