Krynice: Na fontannę trzeba poczekać

  • 05.03.2019, 14:00
  • roh
Krynice: Na fontannę trzeba poczekać
Rynek z fontanną. Skwerek z alejkami spacerowymi. Centrum Informacji Kulturalnej w budynku poczty. Na te zmiany mieszkańcy Krynic muszą jednak poczekać. Projekt rewitalizacji miejscowości nie otrzymał dofinansowania.

Zgodnie z projektem rewitalizacji rynek ma powstać na obecnym, utwardzonym cegłą klinkierową placu przy budynkach: urzędu gminy, biblioteki, remizy, zabytkowej chaty i budynku mieszkalnego. Dziś ten plac nie wygląda reprezentacyjnie. W nowej aranżacji na środku placu miała stanąć fontanna w formie kuli. Obok miały pojawić się 3 rzeźby ryb wykonane z granitu. Całość miała zostać podświetlona lampami halogenowymi. Dookoła na nowo miała zostać zaaranżowana zieleń. Za fontanną zaplanowano plac widowiskowy z widownią, rozkładanymi latem parasolami oraz przenośną sceną.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe