Zamość: Wielkie serca budują "Dom"

  • 07.03.2019, 05:30 (aktualizacja 07.03.2019, 10:08)
  • bw
Zamość: Wielkie serca budują "Dom" Jeden z obrazów zlicytowano za 5,5 tys. zł.
Ponad 120 gości, świetna zabawa i licytacje cennych obrazów. Ale przede wszystkim zbiórka pieniędzy na szczytny cel. 23 lutego, w hotelu Carskie Koszary w Zamościu odbyła się VIII edycja Charytatywnych Ostatków Karnawałowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem". Zbierano środki na budowę "Rodzinnego Domu".

Uroczysty bal rozpoczął się o godzinie 20 w hotelu Carskie Koszary. Gości powitał właściciel hotelu Lucjan Wójtowicz oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Małgorzata-Pogudz-Kusiak – skarbnik i Stanisław Pilch, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ponad 120 osób z całego regionu świetnie bawiło się w rytm przebojów, granych przez zespół Krzysztofa Stopy – Super Live Band. 

Zebrano 17 tys. 698 złotych

 W przerwach karnawałowej zabawy goście uczestniczyli w licytacjach wartościowych przedmiotów, w tym obrazów. Rekord balu padł przy licytacji pejzażu Grzegorza Króla. Jeden z przedsiębiorców zapłacił za obraz 5,5 tys. złotych. Błyskawicznie wypełniały się także specjalnie oznaczone skarbony, ustawione na sali. Łącznie podczas Charytatywnych Ostatków zebrano 17 tys. 698 złotych. Suma w całości zostanie przeznaczona na budowę Ośrodka Terapeutyczno-Opiekuńczego "Rodzinny Dom" na ulicy Kresowej. 

 – To fenomen, kolejna edycja Ostatków, a ciągle znajdują się ludzie o wielkim sercu, którzy chcą pomóc. Oprócz przedsiębiorców od samego początku wspiera nas także wielu samorządowców: wiceprezydent Małgorzata Bzówka i wiceprezydent Piotr Zając i poseł Sławomir Zawiślak – podkreśla Kamil Kabasiński, wiceprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego.

VIII Charytatywne Ostatki Karnawałowe odbyły się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Wnuka. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe