Policjant zginął w wypadku w Sitańcu

  • 5.03.2019, 07:30
  • Leszek Wójtowicz
Policjant zginął w wypadku w Sitańcu
Otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy, a następnie zderzył się czołowo osobowym suzuki z kolejną ciężarówką. Mowa o 48-letnim policjancie zamojskiej drogówki, który zginął w wypadku w podzamojskim Sitańcu. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Do zdarzenia w Sitańcu (gm. Zamość) – na drodze krajowej nr 17 – doszło w czwartek po godz. 3 w nocy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że jadący osobowym suzuki w kierunku Lublina 48-latek z gm. Zamość otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki Renault, a następnie wjechał pod kolejny jadący w stronę Zamościa samochód ciężarowy tej samej marki. – Do zderzenia doszło prawdopodobnie chwilę po tym, jak kierujący suzuki wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu ciężarowego – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

(...)

W piątek (1 marca) prokuratura wszczęła śledztwo. – Na chwilę obecną nie wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów – powiedziała nam Ewa Jałowiecka-Śliwa, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zamościu. – Czekamy na wyniki badań sekcyjnych, w tym badań krwi na zawartość alkoholu ofiary wypadku, jak również badań krwi 25-latka pod kątem substancji odurzających.

Pogrzeb 48-latka odbył się 3 marca.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A
A 16.03.2019, 10:47
https://kurierlubelski.pl/smie…
A
A 14.03.2019, 13:01
https://www.lublin112.pl/badan…
A
A 14.03.2019, 10:57
http://zamosc.naszemiasto.pl/a…
kolega
kolega 8.03.2019, 20:32
prawda jest kaka ze policjant po słuzbie czuje sie jak swieta krowa na drodze bo i tak wie ze nie dostanie mandatu ok kolegi z ktorym przeciez pracuje
Kierowca
Kierowca 7.03.2019, 07:45
Witam. Byłem kierowcą ciężarówki, tej w która uderzył Suzuki. Mam wielką prośbę do osób która są w stanie mi pomóc aby wyjaśnić cała sprawę.
[email protected]
Wszystko opisze osobom które skontaktują się ze mną pod tym e-mail. Chce aby sprawa wyszła na jaw, żeby nie zamieciono jej pod dywan i wyciągnięto konsekwencje. A może nawet pójść z tym do telewizji. Dziękuje i pozdrawiam
brak słów
brak słów 7.03.2019, 06:47
Wielu ludzi nie wie, jak rozładować frustrację. W sieci mogą zrobić to bezpiecznie, nie narażając się praktycznie na żadną krytykę. Zwykle w zyciu codziennym to ludzie niespełnieni z kompleksami i z brakiem adaptacji. Ludzie którzy nie mogą nawiazać normalnych relacji w swoich środowiskach.
Hieny opanujcie się, może modlitwa, spokój ? Co w niedzielę zapełnicie pierwsze rzędy w kościołach z wyciągnietymi językami? Później obiadek u mamusi i dalej hejt.
Kolego
Kolego 6.03.2019, 21:11
Kolego wytłumaczę Ci, suzuki wyprzedzało w międzyczasie uderzyło w tył pierwszej ciężarówki, po czym nie zatrzymując się jechało dalej w stronę lublina po przeciwnym pasie wprost na nadjeżdżającą drugą ciężarówkę, być może kierowca drugiej ciężarówki zaczął uciekać na przeciwny pas - logiczne..... To tak jak bym uciekł z miejsca zdarzenia
Podpis
Podpis 6.03.2019, 21:52
W takim razie gdzie jest wyprzedzane auto i dlaczego nie jest o nim nawet wspomniane. Kierowca chyba powinien się zatrzymać chociażby w celu złożenia zeznan. Każdy też ocenia że był pod wplywem a nikt nie wziął pod uwagę że mógł być zmęczony i chociażby przysnac lub zasłabnac. Nie wiadomo jak ciężka miał służbę i czy rzeczywiście skończył ja tak jak powinien czy np godzinę przed wypadkiem. To nie jest praca taka do której idziesz odbebnisz 8h i wracasz zadowolony do domu i rozplaszczasz *** przed tv.
Kolego
Kolego 6.03.2019, 22:10
Kolego nie wiem o której ktoś kończy pracę, wiem o której ja swoją kończę.... Myślę że to o której ktoś kończy służbę, to nie jest jakąś wielką tajemnicą i można to bardzo szybko zweryfikować. Jeżeli by to było jasne to by było zapewne napisane.......
Podpis
Podpis 6.03.2019, 22:19
Raczej nie wydaje mi sie ze byloby napisane niestety a szkoda. Moze wtedy wiekszosc zamknela by mordy i zauwazyla ze zginal czlowiek a nie oceniala przez pryzmat tego jaki zawod wykonywal. Niestety wiekszosc spoleczenstwa nie jest swiadoma jak wyglada praca w ruchu drogowym i widza tylko jak wredni policjanci wlepiaja mandaty i czepiaja sie bo pasy nie zapiete światła nie wlaczone albo predkosc przekroczona..
abc
abc 6.03.2019, 22:34
Kolego a czy Ty jesteś świadomy......? - nie odpowiadaj..... po wypowiedziach sądzę że jesteś :)
Podpis
Podpis 6.03.2019, 22:48
Abc akurat srodowisko policyjne nie jest mi obce 😉 wiem jak wyglada praca policji i wiem ze nie raz sluzba nie trwa tyle ile powinna i nie sklada się tylko z wystawiania mandatów i stania z radarem 😉
abc
abc 6.03.2019, 23:26
Kolego ja akurat też wiem jak wygląda
Podpis
Podpis 6.03.2019, 23:53
Abc tym bardziej powinienes podzielac chociaz w malym stopniu moje zdanie
Podpis
Podpis 6.03.2019, 20:23
Jeżeli wyprzedzal to gdzie jest pojazd wyprzedzany? Jest mowa o dwóch ciężarówkach jadacych w stronę Zamoscia i o suzuki jadacym w stronę Lubina. Pomijając fakt że nawet na zdjeciach widac ze nie bylo przejazdu watpie ze gdyby osoba wyprzedzana zobaczyla taki wypadek pojechałaby obojetnie dalej. Po drugie ciezarowka jest podejrzanie blisko rowu pasa w przeciwnym kierunku. Doswiadczony kierowca zawodowy powiedzial ze jesli jechal swoim pasem nie jest mozliwe ze do tego stopnia zjechalby gdyby osobowka wyjechała mu na czołówkę. Policjant czy nie taki sam obywatel. Czy wylewalibyscie tyle jadu gdyby nie chodzilo o policjanta a o zwykłego Jana Kowalskiego ktory pracuje w firmie za biurkiem? Ogarnijcie sie ludzie bo zal czytać te komentarze...
KRUT
KRUT 6.03.2019, 21:18
@Podpis widocznie mało widziałeś wypadków. Rok temu w miejscowości Chomęciska Małe zginął pracownik banku wjechał w prost pod tira na przeciwległy pas TIR w raz z samochodem osobowym znalazł się po przeciwnej stronie jedni aż w rowie. TIR wiezie duży ładunek i nie zatrzyma ci się w 10 metrów. Tu widać było już ocierał się o TIRA przy kościele to jak wyprzedzał to było skrzyżowanie podwójna linia ciągła, dalej przejście dla pieszych więc o co tu chodzi. Z potwierdzonego źródła już wiadomo to co szeptali od początku z pewnością o tej godz nie wracał ze służby. Gdzie był co robił to powinni zeznać osoby co z nim byli. Żal człowieka zostawił rodzinę. Gdyby wyników sekcji nie było to na jakiej podstawie wydali akt zgonu? że już w niedziele został pochowany. Zginął na własne życzenie
Podpis
Podpis 6.03.2019, 22:22
Po za tym twardo stoisz za stwierdzeniem ze wyprzedzal wiec skoro jestes tak wielkim znawca wypadkow to odpowiedz na moje pytanie - gdzie podzialo sie wyprzedzane auto
Podpis
Podpis 6.03.2019, 22:14
Skad informacja ze zaczepil pod kosciolem? I ze nie wracal ze sluzby. Nie wiemy o której tak naprawde skonczyl. Wiec jesli nie jestes pewny informacji ro nie rozsiewaj plotek. Nawet jesli nie wracal ze sluzby. Sekcja pewnie jest ale to tez nie nam oceniac. Nie wydaje mi sie tez ze interesowalo by Cie to tak bardzo gdyby nie byl policjantem. Smieszne jest tez stwierdzenie ze byl za szybko pochowany. Rodzina miala trzymac cialo? Po co? Zostala zrobiona sekcja zwlok i zostal pochowany.
Kierowca
Kierowca 6.03.2019, 23:23
Ale ty jesteś ***ty/a :/
Brak mi słów.........
Podpis
Podpis 6.03.2019, 23:56
Kierowca czyzby twoj atak na mnie byl spowodowany brakiem sensownych argumentow oraz braku odpowiedzi na moje pytanie? Widocznie masz problem ze soba skoro dla ciebie ktos kto ma inne zdanie w sprawie niz ty jest po***. Nie mam zamiaru ciagnac rozmowy z kims kto jest na tak niskim poziomie intelektualnym. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru 😉
Kierowca
Kierowca 7.03.2019, 16:38
Nie chcę mi się czytać tych waszych komentarzy, ja wiem jak to wszystko wyglądało i "kropka", więc nie mów mi że to ja jestem na niskim poziomie, bo uwierz mi że nie jesteś w stanie podskoczyć mi nawet do pięt..
Pozdrawiam i jak to mówią, szerokości ;)
Podpis
Podpis 7.03.2019, 17:06
Widac wszechwiedzący się znalazł. Kierowco nie mierz wszystkich swoja miara. Nie ja tutaj atakuje Ciebie i to nie ja pisze ze jestes ***ty więc nie bede dyskutować na temat tego kto tutaj ma nizszy poziom i co soba prezentuje :) brak wychowania zawsze wychodzi z czlowieka 😉
Kierowca
Kierowca 7.03.2019, 18:23
A jak ci napiszę że byłem kierowca pierwszej ciężarówki w którą uderzyło Suzuki to co mi odpowiesz? :/ Dalej będziesz się upierał że wszystko wiesz lepiej??
Podpis
Podpis 7.03.2019, 19:23
Czy z którejkolwiek mojej wypowiedzi wynika ze "wiem lepiej" czyzby zostalo trafione w czuly punkt drogiego kierowcy? Brakiem kultury i atakowaniem mnie próbujesz wmówić mi teraz ze upieram sie ze " wiem lepiej" szkoda mi Cie kierowco i jesli rzeczywiście jestes kierowca pierwszej ciężarówki to troszke latek masz wiec zachowuj sie prosze adwkwatnie do wieku. Bo jak narazie jak nie masz argumentow to atakujesz mnie a jak odpowiem ci w kulturalny sposob to wmawiasz mi ze upieram sie ze " wiem lepiej" przykre.
Podpis
Podpis 7.03.2019, 22:52
Podpis wszedłem tu i przeglądam komentarze, czy ty tu śpisz??
Podpis
Podpis 8.03.2019, 13:41
Nawet jeśli śpię tu to nie wydaje mi sie ze jestes od tego aby mnie z tego rozliczac to raz a dwa niegrzecznie jest wchodzic z kims w dyskusję i zniknac bez slowa nie uwazasz?
KART
KART 7.03.2019, 09:52
Pierwszy TIR stał przy kwiaciarni kilkanaście metrów za kościołem to jak nie koło kościoła to musiał otrzeć się o niego tuż za czyli skrzyżowanie. To jak nie ma auta wyprzedzanego to chyba jest wytłumaczenie jak tu już padło. Skąd stwierdzenie, że był pod wpływem alkoholu ja tego nie wiem lecz wiedza ci co byli przy wypadku Straż, Pomoc Medyczna, koledzy z policji. Ci ostatni z pewnością nic nie powiedzą ale są świadkowie jak kierowca TIRa przypuszczasz, że on nie wie jak to wyglądało? przypuszczasz, że nie udzielił pomocy. Gdzie na terenie pow. Zamojskiego w godz 23:00 - 2:00 była interwencja z udziałem patrolu drogówki dlaczego. Owszem interesuje mnie ta sprawa z prostej przyczyny był policjantem drogówki i chciałbym poznać przyczyny czy był trzeźwy, ponieważ powinien dać przykład jak przestrzegać KRD
Podpis
Podpis 7.03.2019, 10:18
Myslisz ze o kazdej interwencji jest na tyle glosno ze byśmy o tym wiedzieli czy byla czy nie? Nie wydaje mi się zeby kazda interwencja byla naglasniana bo nie byłoby slychac o niczym innym. To jesli nie wiesz czy byl pod wplywem czy nie to chyba nie powinieneś pisac czy przytakiwac osobom ktore tak twierdza. Bardzo wspolczuje kierowcy tira bo po 1 to pod jego tirem zginal czlowiek i jakby nie bylo to trauma na całe zycie po 2 faktycznie niepotrzebna nagonka na mlodego człowieka jednak uważam ze podobne dzialania bylyby podjęte gdyby tym suzuki nie jechal policjant. Takie procedury, tego nie przeskoczysz. Jednak nie uwazasz ze wylewanie wiadra pomyj odwaznych w internecie ludzi na czlowieka, ktory od tygodnia lezy pod ziemia, ze względu na to jaki zawod wykonywal nie jest ok? Tym bardziej ze w zaden sposob nie moze sie juz obronić. Nie wiemy czy poprostu nie zaslabl albo nie przysnal. Ale najlatwiej jest napisać ze jechal pod wplywem.
Wojtek
Wojtek 6.03.2019, 12:43
I nad czym ma się zastanawiać prokuratura? Nad ilością promili? Ograniczenie do 50-ciu ciągła linia i pijany gliniarz. Dobrze tylko, że nikogo nie skrzywdził. Nie są tajemnicą kulisy pracy zamojskiej drogówki," szkoda że cię w przód nie stuknął,za przód więcej płacą" , albo " tamten pan nas wezwał,więc wina jest pańska" . Typowe aroganckie bezmózgi w mundurkach. Sit tibi terra levis.
Ehkem
Ehkem 6.03.2019, 11:28
Dlaczego nie podajecie informacji o tym że policjant był nietrzeźwy? Kronika wkoncu całkiem straci na wartości ;(
A
A 6.03.2019, 10:41
Wyniki krwi kierowcy ciężarówki były już w piątek, wyszła kofeina, wiec został zwolniony do domu i przesłuchany jako świadek zdarzenia. A sekcja zwłok kierowcy suzuki również była w piątek. Nie rozumiem dlaczego nie podadzą państwo tych informacji? Bo był to policjan? A niewinnego kierowcę co był w pracy można oczernić, przeszukac mieszkanie poprostu zrobić kryminalistę bo inaczej nie da się tego nazwać. Czekam na sprostowanie i żeby państwa gazetę podawała prawdę bo to co jest napisane nią nie jest. Dziękuje.
RYNIN
RYNIN 6.03.2019, 09:34
Nic mi do jego życia prywatnego lecz był policjantem i powinien dbać o przestrzeganie kodeksu ruchu drogowego. W tym miejscu co doszło do wypadku nie da się inaczej wyprzedzać jak centralnie podwójna linia ciągła i przejście dla pieszych. Ledwo co zjechał z jednego przejścia było kolejne blisko szkoły i kolejne za szkołą. Co do komentarza prokuratury " na chwile obecną nie wydano postanowienia o postawieniu zarzutów " brakuje jeszcze, aby kierowcy tira postawić zarzuty za wypadek. Kierowca Suzuki znał to miejsce więc wiedział co robi. Kwestia teraz to wyjaśnienie czy kierowca Suzuki był trzeźwy oraz czy nie był po narkotykach.
Wracał po pracy o 3 nad ranem?
Aaaa
Aaaa 6.03.2019, 09:37
To normalne ze wraca się o takjej porze po pracy w tym zawodzie. Możesz mieć służbę do 24 ale jest jakieś zdarzenie i dopóki go nke skończysz to nie kończysz pracy.
KART
KART 6.03.2019, 21:23
Rzeczywiście bardzo normalne nawet jak by miał 24 godz służbę to o której zaczął tą służbę o 24? o 23 czy 22 a może o 2 nad ranem zaczynają służbę policjanci z drogówki i za kółkiem są 24 h to dopuszczalne to są insynuacje wyssane z palca jeżeli pracujesz 8 h to kolejne 12 h masz wole pracujesz 12 h to masz 24 wolne. Zdarzy się przeciągnąć godz na koniec służby ale nie o 12 h
Zal mi Cie
Zal mi Cie 6.03.2019, 23:20
Do KART
Policja inaczej prscuje - przyklad - wujek zaczal praxe o 6 rano. Przed samym koncrm sluzby tj przed 14 doszlo do wypadku śmiertelnego. Dwa inne patrole byly na innych zdarzeniach- pojechal wujek i skonczyl sluzbe dopiero o 2 w nocy. Ile zatem pracował? Bo nie powiesz ze 8 badz 12 godzin
Podpis
Podpis 7.03.2019, 11:04
Do Zal mi Cie
Niestety ludzie ktorzy nie maja stycznosci z policyjnym srodowiskiem nie wiedza ze tak jest co caly czas w swoich wypowiedziach staram się im uswiadomic. Ale do typowego polskiego Janusza ktory po 8h w pracy wraca do domu siada przed tv z browarem w jednym reku a z palcem drugiej reki w nosie niestety to nie dociera. Nikt nie patrzy na to ze to nie jest typowa praca i ze policjant mogl poprostu miec dluzsza sluzbe i przysnac ze zmecznenia lub zaslabnac. Najlepiej przypiac mu latke ze byl pijany bo obronic sam sie nie moze. Zal mi naszego spoleczenstwa w którym jest tak duzo nienawisci szczegolnie do policji
Solakos
Solakos 6.03.2019, 09:19
Pieprzone policyjne państwo ręka rękę myje , aby tylko zataić i zamknąć niewinnego czlowieka
Lol
Lol 6.03.2019, 09:06
Juz bym skladal o oddzkodowanie jak by zabrali mi prawko bezpodstawnie za co ma zyc jak pracowac
Kurier
Kurier 6.03.2019, 07:27
Wyniki badań krwi kierowcy ciężarówki były już w piątek wieczorem, dlatego tez został zwolniony do domu. Kierowca samochodu osobowego jak otarł się o pierwszy pojazd ciężarowy jechał non stop prosto. Nie było żadnego innego samochodu. Jechał 400-500 metrów pod prąd. Dlaczego zwłoki leżały kilka godzin w suzuki?? Żeby alkohol ulotnił się?? Kierowca ciężarówki został posadzony o narkotyki jakimś tam narkotestem co wyrył kofeinę?? Dlatego tez narazili cała jego rodzine na stres robiąc mu przeszukania w domu jakby był kryminalista?? Dlaczego do tej pory nie oddali mu prawa jazdy oraz telefonu?? Czekamy na wyjaśnienia. Jeśli nie, zainteresuje się tym TV :)
sergiusz
sergiusz 6.03.2019, 00:24
ludzie przestancie sie fascynowac czy byl czy nie byl , dajcie rodzinie przezyc zalobe. On poniosl kare najwyzszą jakie to ma znaczenie dla was ? pilnujcie swoich rodzin i swoich spraw zaklamani hipokryci, lowcy sensacji.Pomijajac to wszystko zycze wam tego zebyscie byli talkimi ludzmi jak on i zeby na waszym pogrzebie byla chociaz 1/4 ludzi co u niego to wtedy sobie wystawicie swiadectwo. Prosze o spokoj dla niego .
Wojtek
Wojtek 6.03.2019, 12:46
No jasne nie niepokojące ich,jeden pedofil w Gdańsku drugi pijany trup w Zamościu. Dajcie im odpoczywać i cieszmy się ,że już nikogo nie skrzywdzą
Kaska
Kaska 6.03.2019, 09:30
Nie badz smieszny. To nie ilosc ludzi na pogrzebie swiadczy o czlowieku. Byl policjantem. Wiekszosc przyjdzie jako delegacje a i z ciekawosci nie zabraknie. Co dajcie spokoj. A rodzina kierowcy tira? Czlowieka nekac bo trzeba policjanta wybielic? Sam popelnil przestepstwo a zaraz jeszcze sie okaze ze swietym zostanie.
Qqrq
Qqrq 5.03.2019, 22:54
Pogrzeb w niedzielę?
QWES
QWES 5.03.2019, 21:39
A SZAREGO OBYWATELA LEPIEJ I ŁATWIEJ UKARAĆ I ZROBIĆ Z NIEGO WSTYD !!! JAK POLICJANT TO CZŁOWIEK TO PRZECIEŻ KAŻDEGO OBOWIĄZUJE KODEKS KARNY !!!!!!!!
CZEKAMY NA OFICJALNE I PRAWDZIWE WYNIKI SEKCJI ZWŁOK
BO SŁUCHY CHODZĄ, ŻE SPOŻYWAŁ ALKOHOL ZANIM WSIADŁ ZA KIEROWNICĄ
Zamoscianka
Zamoscianka 5.03.2019, 19:45
Oczywiste, ze nie podadzą wynikow krwi ofiary bo przeciez to policjant i nie wypada... Lepiej zmieniac temat i udawac ze wszystko ok. 😉 normalnego czlowieka by dawno obsmarowali..
JET