Airon ma nosa. Wywęszył bursztyn

  • 02.03.2019, 05:34
  • ak
Airon ma nosa. Wywęszył bursztyn Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
To, czego człowiek nie zobaczy, można wywęszyć. Tak właśnie było z próbą przemytu bursztynu, która została wykryta dzięki czujnemu nosowi Airona, służbowego psa celników z przejścia granicznego w Zosinie.

Kamienie jantaru były do polski transportowane w skrytce w iveco, którym granicę w Zosinie przekraczał w czwartek (28 lutego) 28-letni obywatel Ukrainy. Celnicy postanowili dokładnie skontrolować pojazd i wzięli ze sobą czworonożnego funkcjonariusza. Airon bezbłędnie wskazał miejsce ukrycia towaru. Mundurowi wydobyli ze specjalnie przerobionej podłogi aż 21,45 kg bursztynu.

Przeciwko przemytnikowi wszczęto postępowanie. Kamienie, które mężczyzna usiłował przemycić do naszego kraju, zostały skonfiskowane.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe