Biłgoraj: Dzieci w sieci, czyli pogadanka o cyberprzemocy

  • 01.03.2019, 14:23
  • ak
Biłgoraj: Dzieci w sieci, czyli pogadanka o cyberprzemocy Fot. KPP Biłgoraj
Życie bez internetu? tego chyba żaden młody człowiek nie potrafi sobie wyobrazić. A czy dzieci wiedzą, że funkcjonowanie w sieci może być naprawdę niebezpieczne? Te ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju już tak.

W spotkaniach z policjantami zorganizowanych w biłgorajskiej podstawówce w czwartek (28 lutego) wzięło udział blisko 500 uczniów z klas IV-VI. Mundurowi mówili podczas tych pogadanek o cyberprzemocy. Podpowiadali, jak należy korzystać z internetu, by być bezpiecznym.

– Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali jak można uchronić się przed cyberprzemocą i gdzie szukać pomocy gdy staniemy się ofiarą takiego ataku. Poruszony został również temat przestępstw z nienawiści – relacjonuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Przy okazji funkcjonariusze omówili katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wskazywali, kim jest w świetle prawa nieletni, kiedy odpowiada za swoje czyny jako osoba dorosła, wyjaśnili czym jest czyn karalny i demoralizacja.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe