Zamość: Mundurowi wśród seniorów

  • 01.03.2019, 12:06
  • ak
Zamość: Mundurowi wśród seniorów Fot. KMP Zamość
O tym, jak nie paść ofiarą oszustwa, ale też metodach szybkiego kontaktu z policją mówili zamojscy dzielnicowi podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami Zamościa, którzy uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Dom Senior+.

Spotkanie poprowadzili st. sierż. Roksana Kotarska oraz asp. Sebastian Lis. Ze swoimi słuchaczami rozmawiali o bezpieczeństwie.

Przestrzegali zwłaszcza przed oszustami, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze. Mówili, do jakich metod uciekają się naciągacze oraz, co należy zrobić, by nie dać się im ograbić z oszczędności.

– W spotkaniu uczestniczył również dyrektor jednego z zamojskich banków, który przybliżył seniorom zagadnienia związane z tzw. odwróconą hipoteką oraz dożywotnią rentą, omawiając przy tym zagrożenia z tym związane. Przypomniał również o tym, aby zachować ostrożność podczas telefonicznych kontaktów z bankami – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Ta pogadanka była też okazją do przypomnienia o funkcjonowaniu mobilnej aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy i szybki sposób można ustalić adres najbliższej jednostki policji oraz skontaktować się z komendą. Mundurowi wskazali również korzyści płynące z funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcając do zgłaszania za jej pośrednictwem zagrożeń, które negatywnie wpływają na lokalne bezpieczeństwo.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe