Biłgoraj: Piotr Łaba to mistrz matematyki

  • 02.03.2019, 16:28
  • ak
Biłgoraj: Piotr Łaba to mistrz matematyki Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
W zeszłym roku zdobył tytuł laureata, w tym Piotr Łaba z gimnazjum przy LO im. ONZ w Biłgoraju również zakwalifikował się do centralnego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. Ten uczeń klasy III to prawdziwy matematyczny geniusz, a sukcesów na koncie ma znacznie więcej.

Znaleźć się w finale tego matematycznego konkursu nie było łatwo. Trzeba było przejść kilka etapów, do ostatniego, centralnego zakwalifikowało się tylko 257 uczniów z całej Polski spośród 1574, którzy wzięli udział w zawodach II stopnia. Piotrowi Łabie się to udało. Młodemu człowiekowi należą się też gratulacje. Na jego sukces zapracowali również matematycy: Dorota Kutryn, Andrzej Zawiślak. Pod ich kierunkiem gimnazjalista szykuje się do finału, który na drugą połowę marca jest planowany w Warszawie.

Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Co ważne, laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z części: matematyka, co jest równoznaczne z uzyskaniem wyniku 100%. Dlatego też są przyjmowani do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej poza rekrutacją.

Piotr Łaba ma na koncie wiele innych naukowych sukcesów. W tym roku wygrał np. konkurs matematyczny organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zdobył również tytuł laureata matematycznego konkursu organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty (pisaliśmy o tym TUTAJ). Był też jednym ze stypendystów Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (pisaliśmy o tym TUTAJ).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jasiek
jasiek 04.03.2019, 20:29
Tak trzymaj BRAWO

Pozostałe