Po awarii ogrzewania w Zamościu. Prezydent pyta, Veolia odpowiada

  • 01.03.2019, 08:42 (aktualizacja 01.03.2019, 09:46)
  • ak
Po awarii ogrzewania w Zamościu. Prezydent pyta, Veolia odpowiada
Teoretycznie wszystko powinno być jak należy, bo spółka Veolia Wschód zna swoje zadania i zapewnia, że je realizuje, dbając o sieć ciepłowniczą w Zamościu i sukcesywnie ją remontując – takie m.in. wnioski można wyciągnąć z odpowiedzi, jakich dostawca ciepła udzielił prezydentowi Zamościa po poważnej awarii ogrzewania, do której doszło na początku lutego.

Prezydent Andrzej Wnuk wystąpił do prezesa Veolii Wschód Sp. z o. o. Janusza Lewickiego z prośbą o przedstawienie szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania zabezpieczenia systemu ciepłowniczego Zamościa po tym, jak w zeszłym miesiącu przez kilka dni spora część mieszkańców miasta, z powodu awarii została pozbawiona ogrzewania a także ciepłej wody.

Prezydent wystąpił do spółki o materiały dotyczące modernizacji sieci ciepłowniczej, które w ostatnich latach przeprowadziła Veolia. Chciał również poznać wysokość kosztów poniesionych przez spółkę (związanych z realizacją tych zadań).

Liczył również, że dowie się, jakie działania Veolia podejmie w przyszłości, by nie dopuścić do powtórzenia sytuacji z początku lutego.

Odpowiedź do magistratu właśnie nadeszła. Zarząd Veolii Wschód zapewnił m.in., że działalność spółki zmierza do tego, aby pewność i bezpieczeństwo dostaw ciepła było "możliwie jak największe". Stąd coroczne remonty sieci, na które tylko w tym roku spółka zamierza wydać nieco ponad 2,9 mln zł.

A co było przyczyną gigantycznej awarii z lutego? Rozszczelnienie sieci, które spowodowało zatrzymanie pracy ciepłowni przy ul. Kilińskiego oraz Hrubieszowskiej. Ostatecznie usterki wystąpiły aż w pięciu punktach systemu, na ul. Hrubieszowskiej, Wyszyńskiego, Peowiaków, Kamiennej i Partyzantów.

Co jeszcze znalazło się w odpowiedzi dla prezydenta Andrzeja Wnuka? Pełna treść pisma Veolii w załączniku poniżej.

ak

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe