Nowe fakty o wypadku w Sitańcu. Kierowca ciężarówki był po narkotykach?

  • 28.02.2019, 12:54 (aktualizacja 28.02.2019 15:37)
  • ak
Nowe fakty o wypadku w Sitańcu. Kierowca ciężarówki był po narkotykach? Fot. KMP Zamość
Są już wstępne ustalenia policji po wypadku, który dzisiaj (czwartek, 28 lutego) nad ranem wydarzył się w Sitańcu. Zginął w nim 48-letni mężczyzna. Kierowca ciężarowego renaulta, z którym zderzyło się osobowe suzuki był trzeźwy. Ale w organizmie 25-latka z Zamościa stwierdzono obecność środków odurzających.

O tragicznym wypadku, który po godz. 3 wydarzył się na drodze krajowej nr 17 w Sitańcu pod Zamościem pisaliśmy już rano TUTAJ. Osobowe suzuki zderzyło się tam czołowo z ciężarowym renaultem. Kierujący osobówką 48-latek z gminy Zamość poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci przez wiele godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Znamy już ich wstępne ustalenia.

Wynika z nich, że suzuki jechało w kierunku Lublina. W pewnym momencie samochód osobowy otarł się o nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę renault, którą kierował 30-latek z powiatu lubelskiego, a następnie następnie uderzył w kolejny samochód ciężarowy tej marki, kierowany przez 25-latka z Zamościa.

– Oba samochody ciężarowe poruszały się w kierunku Zamościa. Do zderzenia doszło prawdopodobnie chwilę po tym, jak kierujący suzuki wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu ciężarowego – precyzuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjantka dodaje, że obaj kierowcy samochodów ciężarowych byli trzeźwi, jednak wstępne badanie narkotesterem wskazało w organizmie 25-letniego kierowcy ciężarówki (tej, w którą uderzyło suzuki) obecność substancji odurzających. Zweryfikować to mają jeszcze badania krwi mężczyzny.

Okoliczności wypadku policjanci badają pod nadzorem prokuratury.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 19.03.2019, 07:45
A to nawalony był ten policjant który wracał z libacji alkoholowej nad ranem, bo służbę skończył o wiele wcześniej. A teraz czepiaja sie 25 - latka, żeby zatuszować na co stać wielkie słuzby mundurowe. Żenada.
A
A 16.03.2019, 10:46
https://kurierlubelski.pl/smie…
A
A 16.03.2019, 10:20
https://www.lublin112.pl/badan…
A
A 16.03.2019, 10:19
http://zamosc.naszemiasto.pl/a…
Rafik
Rafik 5.03.2019, 11:27
Tyle ludzi ginie codziennie na drogach prosze napiszcie ze zginal stolarz albo spawacz, robicie afere bo to policjant i trzeba zrobic z mlodego chlopaka kozla ofiarnego ale taka ta nasza Polska juz jest KORUPCYJNA bo tak mi tu zajezdza
nortonfinance2017
nortonfinance2017 5.03.2019, 00:46
Czy jesteś poddany kontroli długu lub administracji? Jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale jesteś pod nadzorem lub administracją długu? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Prosimy o kontakt poprzez e-mail: [email protected]
Nauczcie sie kochać i współczuć, a nie tylko krytykować i oceniać
Nauczcie sie kochać i współczuć, a nie tylko krytykować i oceniać 5.03.2019, 00:38
Zginął człowiek, nie ważne jak ... Setki osób pożegnało go w ubiegłą niedziele. Byli to ludzie, ktorzy go znali za życia i cenili za to jaki był , oddajac mu hołd po śmierci. Życzę wam aby i was taka rzesza ludzi potrafiła docenić...


ps. piszac o winie zapomnieliscie dodac ze kierowca tira nie próbował nawet hamować tylko uderzył z impetem na pasie, na który zjechał. Czyżby ładunek był ważniejszy niz człowiek ? Jeśli kierowca z daleka widział pojazd jadący jego pasem to czemu nawet nie przyhamował by zmniejszyć prędkość ??
K
K 5.03.2019, 11:19
Myślisz że zatrzymanie załadowanej ciężarówki która waży ok 30ton nawet z prędkości 60km/h to jak zatrzymanie osobowki?
A tak "z innej beczki" do redakcji kronikatygodnia: czy opinia publiczna będzie poinformowana o wynikach badań krwi kierującego Suzuki?
Niuśka
Niuśka 4.03.2019, 22:39
Domysły niech kazdy snuje w swojej glowie, domysly to pokazanie slabego punktu wlasnej osobowosci...
Domysl sie....ze zginiesz!!!!!
Komendant
Komendant 3.03.2019, 10:26
Kierowca Suzuki jechal z imprezy policyjnej która skończyła się nad ranem, czy był pijany tego się pewnie nie dowiemy, taki mamy klimat
AW
AW 3.03.2019, 18:07
Byłeś, widziałeś, czy Ty też piłeś ? Nie pisz głupot !!!
Kierowca
Kierowca 2.03.2019, 06:05
Ale wy macie teorie, masakra, że jeszcze nikt nie napisał że to był zamach to jestem w szoku. Po pierwsze nie było to żadne wyprzedzanie na "trzeciego" żaden z kierowców ciężarówek nie był po narkotykach (oczekujemy sprostowania od redakcji) i w mojej osobistej ocenie przyczyną tego wypadku była jazda samego "ś.w pamięci" kierującego Suzuki (i tutaj też oczekiwalibysmy od redakcji żeby dowiedziała się co z badaniami krwi kierowcy Suzuki)
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Doinformowana
Doinformowana 2.03.2019, 20:09
Kierowca zakończył służbę i udał się w drogę do domu.
Nie był ani pijany ani pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających. POTWIERDZONE INFO.
Kierowca
Kierowca 3.03.2019, 17:09
To dlaczego przez ok kilometr, może dwa (od wiaduktu kolejowego do miejsca wypadku) jechał pod prąd? Samobójca?
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 2.03.2019, 05:41
Abstra***ąc od dramatu uczestników kolizji i ich rodzin fakty są takie, że jedyną przyczyną tragedii było wyprzedzanie ,,na trzeciego''
Sierżant Bagietka
Sierżant Bagietka 1.03.2019, 16:35
To, że narkotest wykazał coś w ślinie nie oznacza, że kierowca tira był odurzony. To jest wada tego typu testów. Sprawdzają obecność a nie stężenie we krwi. Przyjąć cokolwiek mógł nawet kilka dni wcześniej, nie był odurzony a test i tak wyszedł pozytywnie... dlatego proszę nie wieszać psów na chłopaku bo w ocenie sądu pozostanie kto był winny... a z przedstawionych ustaleń wstpępnie wnioskować można, że nie był to kierowca tira.

Warto przytoczyć chociażby dostępny na youtube test narkotestu który dał wynik pozytywny po wypiciu legalnej herbatki z konopii :)
Art
Art 2.03.2019, 22:44
Test herbatki z konopii???Pierwszy raz słyszę o herbatce z konopii.
Przepraszam,czy ktośz was pije na codzień herbatkę z konopii ???
Doinformowana
Doinformowana 2.03.2019, 20:10
Kierowca tira będzie odpowiadał tylko za to, że był pod wpływem środków odurzających stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu.
Tylko tyle.
Lele
Lele 28.02.2019, 23:25
Ten chłopak nigdy nawet papierosa do ust nie wziął a co mówić o narkotykach... Szukają aby się przywalic bo zginął policjant ot co zwykły policjant człowiek jak każdy inny który sobie sam narobił a teraz będą karać niewinnego kierowcę tira i szukać dziury w całym
Tak na przyszłość
Tak na przyszłość 2.03.2019, 20:11
Nie dawaj za nikogo ręki, bo zostaniesz bez ręki ;)

On
On 28.02.2019, 23:00
Proponuje wszystkim, ktorzy nie potrafia powstrzymac sie od krzywdzacych komentarzy ,by postawili sie w sytuacji jego najblizszej rodziny. Żony czekającej na męża, dzieci teskniacych za tatusiem...Współczuje rodzinie i modlę się za nich.
D😉
D😉 28.02.2019, 22:14
Ktoś tam w komentarzu wspomniał o narkotykach ,,,, a Policja ma do dyspozycji narko- testy ? , to dla czego ich nie używają przy kontrolach kierowców szczególnie w godzinach od 21 do 03 nad ranem ,policja powinna zapobiegać!!! , a nie używać po kolizji drogowej !!! pewnie by zbrakło tych,,, testów,,,
JA
JA 28.02.2019, 19:51
CHODZĄ SŁUCHY, ŻE TO POLICJANT PO SŁUŻBIE SPOWODOWAŁ WYPADEK I ZGINĄŁ NA MIEJSCU. CIEKAWE DLACZEGO NIE MÓWIĄ O TYM PUBLICZNIE? Przykład Policji jak wyprzedzać na drodze.
Przykro mi...
Przykro mi... 2.03.2019, 20:14
A powiedz mi (najlepiej wskaż jakiś artykuł), czy jest napisane w przypadku wypadków jaki zawód wykonywał poszkodowany?
Bo ja się jeszcze nie spotkałam, żeby gdzieś było napisane, że np. ktoś był dyrektorem szkoły, pracownikiem biedronki czy bezrobotnym.

Tak naprawdę to jakie to ma znaczenie, czy to był policjant czy nie?
Zginął.. Czekają na niego dzieci, ale może nie zdają sobie sprawy, że tatuś nie wróci...
Tomek
Tomek 28.02.2019, 21:38
do ja -chodzą słuchy żeby głupich komentarzy nie puszczać w eter o winie za spowodowanie wypadku decyduje sąd










Jsnek
Jsnek 28.02.2019, 19:25
A czy kierowca suzuki był trzeźwy to nic nie piszą
Ah...
Ah... 2.03.2019, 20:15
Kierowca suzuki był trzeźwy.
Wracał po skończonej służbie do domu, do żony i dzieci.
Z
Z 28.02.2019, 19:57
No właśnie. Może on też był pod wpływem czegoś.
Neo
Neo 28.02.2019, 17:12
Czy w was nie ma pokory?? Czy nie rozumiecie ,że to mógł być każdy z nas?Człowiek, który zginął miał na pewno swoją rodzinę, przyjaciół, znajomych. Nie umiecie zachować powagi sytuacji ? Każdego opluć jadem , nic więcej... Uszanujcie śmierć człowieka i nie wypowiadajcie się na temat kogoś kogo nie znacie i nigdy już wam nie przyjdzie poznać *********
Koleżanka z VW
Koleżanka z VW 1.03.2019, 11:04
Pokory ? A gdzie była pokora przy wyprzedzaniu przez tego pana ????! Robią z młodego chłopaka narkomana bo co ? Bo wina była policjanta i trzeba na kogoś zgonić :) oby sprawiedliwość była góra
Czytaj ze zrozumieniem
Czytaj ze zrozumieniem 2.03.2019, 20:17
Ale kto powiedział (wskaż mi to w artykule), że wina jest kierowcy tira?
Jest wspomniane, że kierujący tirem był pod wpływem środków odurzających. Stwarzał tym samym niebezpieczeństwo dla siebie i dla innych uczestników ruchu.
Akurat w tej sytuacji wyszło, że był pod ich wpływem.
Przecież nie jest powiedziane, że np później (w dalszej drodze) nie potrąciłby kogoś ;)
Koleżanka z VW
Koleżanka z VW 4.03.2019, 08:34
No i gdzie jest teraz sprostowanie, ze chłopak z tira po badaniach krwi okazał się czysty ? :)
kret
kret 28.02.2019, 19:20
każdy mądry, bo anonimowy. takie nasze cholerne społeczeństwo
szymek