Z Klemensowa do Zamościa jak po stole. Będzie remont drogi krajowej nr 74

  • 28.02.2019, 08:30
  • ak
Z Klemensowa do Zamościa jak po stole. Będzie remont drogi krajowej nr…
To dobra wiadomość dla zmotoryzowanych, zwłaszcza tych, którzy często podróżują drogą krajową nr 74 na odcinku między Klemensowem a Zamościem. Jest tam planowany remont. Ruszyły poszukiwania firmy, która go zaprojektuje.

Przetarg wykonawcę dokumentacji projektowej inwestycji ogłosił lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wiadomo, że droga po przebudowie ma mieć poprawione skrzyżowania, przy trasie ma też być wykonane odwodnienie oraz powstać zatoki autobusowe i chodniki. Drogowcy mieliby się tym zająć w latach 2021-2023.

Planowana inwestycja jest kolejnym etapem modernizacji DK74 pomiędzy Janowem Lubelskim a przejściem granicznym w Zosinie. Obecnie trwają już prace przy rozbudowie tej trasy między Frampolem i Gorajcem. W opracowaniu jest dokumentacja na korektę przebiegu drogi w Janowie Lubelskim, Gorajcu i Szczebrzeszynie, a także rozbudowę m.in. odcinków Janów Lubelski – Frampol, Gorajec – Szczebrzeszyn, Zamość – Miączyn i Jarosławiec – Miączyn. GDDKiA informuje też, że toczy się przetarg dokumentację dla odcinków: Horyszów – Hrubieszów i Hrubieszów – Zosin.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FY
FY 28.02.2019, 14:45
BEDZIE JAK PO STOLE ALE OGRANICZENIA 50 TEŻ ??
Rolnik
Rolnik 28.02.2019, 12:37
no tak , jak u nas projekt będzie kosztował 10 milionów zł , pierwszy przetarg będzie unieważniony potem kolejne , wygra firma "teczka" , miedzy czasie zmieni się rzad , wrócą mafie watowskie i nici z inwestycji.
2 wieże
2 wieże 07.03.2019, 18:32
byde do wyborów ale będziesz skomlał

Pozostałe