Strażacy z gminy Telatyn podsumowali 2018 rok

  • 27.02.2019, 09:06 (aktualizacja 27.02.2019, 10:05)
  • Materiał nadesłany
Strażacy z gminy Telatyn podsumowali 2018 rok Fot. UG Telatyn
W połowie lutego w sali narad Urzędu Gminy Telatyn odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Zarządu Oddziału Gminnego OSP.

Na zaproszenie wójta Dariusza Kozłowskiego, nowego prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP druha Romana Kurnika oraz nowo wybranego Komendanta Gminnego OSP druha Jacka Nowosadowskiego w zebraniu uczestniczyli: poseł na Sejm RP pan Tomasz Zieliński, wicestarosta powiatu tomaszowskiego Jarosław Korzeń, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Mandziuk, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Romanowski, Ryszard Misiuda – opiekun OSP z ramienia gminy oraz prezesi i naczelnicy poszczególnych jednostek OSP.

Zebranie to stanowiło niejako podsumowanie spotkań, które odbywały się w poszczególnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Telatyn na przełomie stycznia i lutego.

Ochotnicze Staże Pożarne w gminie Telatyn to aktualnie 252 członków skupionych w 11 jednostkach, w tym 2 typu "S" włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Działają również 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w Poturzynie i Telatynie oraz 4 Drużyny Kobiece w Nowosiółkach, Wasylowie, Poturzynie i Łachowcach.

Na zebraniu podsumowano działalność druhów w 2018 roku oraz przedstawiono plany i zamierzenia na rok bieżący.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe