Zamość: Kino z duszą, czyli Sacrofilm 2019

  • 02.03.2019, 06:00
  • bw
Zamość: Kino z duszą, czyli Sacrofilm 2019
Od 9 do 14 marca w Zamościu trwać będzie 24. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego "Sacrofilm". Z okazji 20-lecia wizyty papieża Jana Pawła II na głównym plakacie promującym znalazła się jego postać.

W niedzielę, 3 marca, biskup Mariusz Leszczyński odprawi mszę w intencji uczestników i dobroczyńców "Sacrofilmu". Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego rozpoczną się w sobotę, 9 marca. O godzinie 17 w CKF "Stylowy" otwarta zostanie wystawa fotograficzna Janusza Kawałki pt. "Był i jest wśród nas" o wizycie Jana Pawła II. Zaplanowano także projekcję filmu "Ułaskawieni", a po projekcji spotkanie z aktorką Grażyną Błęcką-Kolską, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. 

Gośćmi festiwalu będą w tym roku: mecenas "Sacrofilmu" Krzysztof Zanussi,mufti Nedal Abu Tabaq,krytyk filmowy Łukasz Maciejewski i artysta Adam Panek. 

 – W tym roku mottem "Sacrofilmu" jest hasło, które przypomina o 20-leciu wizyty Jana Pawła II w Zamościu – "Mocni nadzieją". Jak zawsze też chcemy, by "Sacrofilm" był okazją spotkania trzech kultur i religii – chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. W tym roku odmówił nam przedstawiciel judaizmu, ale będziemy gościć już po raz kolejny muzułmańskiego muftiego. Także filmy, które w tym roku zaprezentujemy, odnoszą się do nadziei i kultury spotkania –  mówi Andrzej Bubeła, dyrektor CKF "Stylowy". 

W ramach "Sacrofilmu" odbywać się będą także wykłady otwarte. 11 marca w CKF "Stylowy" o godzinie 14 odbędzie się prelekcja prof. Krzysztofa Zanussiego pt. "Czy nadzieja jest matką głupich?", a 13 marca o godzinie 14 o nadziei w islamie opowie mufti Nedal Abu Tabaq

Pokazane zostaną m.in. filmy "Ułaskawienie", "Wilkołak", "Eter", "Bliskość", "Chleb z nieba", "Uczciwy człowiek" oraz "Kobieta idzie na wojnę". Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (przy zakupie biletów na więcej niż 3 filmy) – dostępne wyłącznie w kasach CKF Stylowy. Bilety dostępne będą w kasach CKF "Stylowy" i online, bez możliwości rezerwacji. Na pozostałe filmy i wydarzenia towarzyszące wstęp wolny. Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie CKF "Stylowy", ul. Odrodzenia 9. Ilość miejsc ograniczona.

Pełny program 24 "Sacrofilmu" dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej festiwalu www.sacrofilm.pl.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe