Śmiertelne ofiary grypy. Zmarł mężczyzna z powiatu tomaszowskiego

  • 26.02.2019, 07:09 (aktualizacja 26.02.2019, 07:14)
  • Leszek Wójtowicz
Śmiertelne ofiary grypy. Zmarł mężczyzna z powiatu tomaszowskiego Fot. pixabay.com
Jest trzecia ofiara śmiertelna grypy na Lubelszczyźnie. To mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, u którego wystąpiły poważne komplikacje ze strony układu oddechowego i układu krążenia. Wcześniej na skutek powikłań pogrypowych zmarło dwóch mieszkańców powiatu zamojskiego. Lekarze ostrzegają przed niebezpiecznymi skutkami przechodzonej grypy.

Informację o zgonie mieszkańca powiatu tomaszowskiego w średnim wieku potwierdziła w poniedziałek (25 lutego) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. – U zmarłego pacjenta wystąpiły poważne komplikacje ze strony układu oddechowego i układu krążenia – powiedziała nam Beata Nadolska, kierownik epidemiologii w lubelskiej stacji sanepidu.

To trzecia w tym roku ofiara tej choroby w województwie lubelskim. Wcześniej na skutek powikłań pogrypowych zmarło dwóch mieszkańców powiatu zamojskiego. Jeden przeżył 82 lata i cierpiał na inną chorobę przewlekłą, drugi miał zaledwie 18 lat. – Pocieszające jest to, że spada liczba zachorowań – mówi Beata Nadolska.

Między 16 a 22 lutego na Lubelszczyźnie odnotowano 7 125 zachorowań na grypę. To mniej niż w poprzednich tygodniach. Do szpitala trafiły 52 osoby. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rolnik
rolnik 26.02.2019, 18:53
Budowa biogazowni rolniczej to dla mieszkańców i rolników smród a dla Holendra zysk i pozbycie się szkodliwych odpadów.
dokil
dokil 26.02.2019, 09:49
Protest mieszkańców przeciwko budowie biogazowni. SVZ jest bardzo uciążliwym dla okolicznych mieszkańców, umieszczony jest w dolinie i wszystkie opary z produkcji wydmuchiwane są przez olbrzymie wentylatory na zewnątrz no i niestety zapachy dla mieszkańców są uciążliwe nawet w godzinach nocnych a do tego czeka nas składowisko odpadów i plaga gryzoni.
Taką biogazownię powinno się robić z dala od budynków mieszkalnych
bobovsky
bobovsky 27.02.2019, 14:14
Jeżeli biogazownia ma być przyzakładowa (moim zdaniem powinny być jako wyposażenie obowiązkowe), to znacznie zredukuje negatywny wpływ na okolicę. Kwestia oczywiście technologii jaką zastosują.
dojnazmiana
dojnazmiana 26.02.2019, 09:30
Protest mieszkańców ws budowy Biogazowni w Tomaszowie Lub.
Załącznik do zarządzenia Nr 20/2019Wójta Gminy Tomaszów Lubelski
z dnia 18 lutego 2019 r.
ANKIETA
Konsultacje społeczne mają na calu uzyskanie opinii mieszkańców wsi Łaszczówka-Kolonia, Jeziernia, Łaszczówka i Rabinówka, w procesie ustalania warunków zabudowy dla lokalizacji inwestycji polegającej na budowie biogazowni rolniczej o mocy do 500 kW. Państwa wnioski i uwagi będą cennym materiałem przy podejmowaniu decyzji.
W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o czynny udział w konsultacjach społecznych. Będziemy wdzięczni za wypełnienie poniższej ankiety i dostarczenie jej do sekretariatu Urzędu Gminy Tomaszów Lubelski pok. 10 lub na adres e-mailowy: [email protected]
1. Czy akceptujesz lokalizację biogazowni rolniczej o mocy do 500 kW w m. Łaszczówka-Kolonia (dz. nr 1/9) – teren SVZ Poland Sp. z o.o?
a) TAK 
b) NIE 

Uzasadnienie (w przypadku odpowiedzi NIE)*: Zwożone i składowane w dużej ilości śmierdzące odpady na wsad będą zanieczyszczały powietrze i będą siedliskiem gryzoni…..

Imię i Nazwisko*………………………….…………………………………………………………..…… Adres zamieszkania*…………………………………………………………………………………..…. Podpis*……………………………………………………………………………..
* pole obowiązkowe (jeżeli pozostanie niewypełnione ankieta nie będzie brana pod uwagę)
OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1, w ramach prowadzonej sprawy znak: RGŚ.6730.137.2018.
……………………………
(data, podpis)

Pozostałe