Pędzili na złamanie karku. Siedmiu kierowców bez prawa jazdy

  • 25.02.2019, 13:30
  • ak
Pędzili na złamanie karku. Siedmiu kierowców bez prawa jazdy Fot. policja.pl
Ostatni weekend ferii minął policjantom zamojskiej drogówki na wzmożonych kontrolach prędkości. Efekt? Siedmiu kierowców rozstało się z uprawnieniami do kierowania za zdecydowanie zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

Policjanci z Zamościa brali udział w ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Działania te w naszym województwie zbiegły się z końcem ferii zimowych. 

– Prowadzone kontrole wykazały, że większość kierowców przestrzega ograniczeń prędkości, jednak zdarzali się i tacy, którzy jechali zbyt szybko nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Oni za swoją brawurową jazdę musieli liczyć się z konsekwencjami – mandatem i punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Rekordzistą był 32-latek z Tomaszowa Lubelskiego, który w Wólce Łabuńskiej rozpędził swojego opla do prędkości 117 km/h. Niewiele wolniej, bo 116 km/h jechał volkswagenem 21-latek z gm. Tomaszów Lubelski. Wpadł na krajowej 17 w Łabuniach.

– W tej samej miejscowości zatrzymany został 31-letni mieszkaniec gm. Telatyn, który kierując audi na liczniku miał 110 km/h. Nadmierna prędkość była także powodem kontroli drogowej 49-latka z gm. Szczebrzeszyn, który w Michalowie kierując audi w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h – informuje rzeczniczka policji.

Kolejny pirat drogowy to 31-letni mieszkaniec gminy Miączyn. Został zatrzymany w Zamościu na ul. Legionów, gdzie także przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zdecydowanie za szybko jechał też 33-latek z gm. Zamość. Pędził volkswagenem przez Mokre. W Żdanowie policjanci zatrzymali zaś do kontroli 37-latka z Zamościa, który kierując citroenem przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 63 km/h.

– Wszyscy, jadący z nadmierną prędkością kierowcy, ukarani zostali mandatami i punktami karnymi, na najbliższe trzy miesiące pożegnali się również z uprawnieniami – podsumowuje policjantka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 26.02.2019, 11:35
dlaczego tylko tomaszow prawie widac, ja wiem ze nie potrafia jezdzic alejeszcze predkosc:P
Majki
Majki 25.02.2019, 21:40
Ni ma yanosika, ni ma prawo jazdy, proste jak widać

Pozostałe