Zamość: Samorząd wspiera kulturę. Przyznaje 160 tys. zł dotacji

  • 26.02.2019, 14:00
  • bw
Zamość: Samorząd wspiera kulturę. Przyznaje 160 tys. zł dotacji Fot. Archiuwm Miasto wesprze finansowo organizację "Eurofolku"
Na wsparcie finansowe organizacji pozarządowych oraz imprez i wydarzeń kulturalnych organizowanych w Zamościu miasto przeznaczy w tym roku 160 tys. zł.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk 12 lutego podpisał zarządzenie "w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 r.". Pieniądze na realizację zadań otrzyma 14 stowarzyszeń. 

Wnioski można było składać do 31 stycznia. Złożyły je 22 organizacje. 3 wnioski odrzucono ze względów formalnych. 

– W jednym przypadku podpis przedstawiciela nie pokrywał się z danymi z Krajowego Rejestru Sądowego, dlatego nie mogliśmy go przyjąć. W dwóch także były błędy w sporządzeniu dokumentów – wyjaśnia Małgorzata Bzówka, wiceprezydent Zamościa. 

Jakie imprezy zostaną dofinansowane? O tym piszemy w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe