Zamość: 160 tys. zł. na inicjatywy kulturalne stowarzyszeń

  • 18.02.2019, 20:00 (aktualizacja 18.02.2019, 20:28)
  • bw
Zamość: 160 tys. zł. na inicjatywy kulturalne stowarzyszeń fot. valkiria
Oprócz pięknej architektury i wyjątkowej historii Zamość kojarzony jest z dorocznymi festiwalami, koncertami, które przyciągają tysiące turystów. Wiele z wydarzeń organizowanych jest nie tylko przez władze miasta, ale także przez stowarzyszenia i organizacje kulturalne z terenu miasta i całego regionu. Teraz dostaną one wsparcie. Będzie to łącznie 160 tysięcy złotych.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk 12 lutego podpisał zarządzenie ''w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert z dnia 8 stycznia 2019 r. na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 r.''.

W myśl dokumentu rozdzielono środki na wsparcie wydarzeń i inicjatyw organizowanych przez zamojskie stowarzyszenia a także na działalność kulturalną. 

Pieniądze na realizację zadań otrzyma 14 stowarzyszeń z terenu całego miasta. Najwięcej, bo aż 40 tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ''Zamojszczyzna''. Środki wesprą organizację ''Eurofolku''. Na 18 tys. zł. może liczyć Stowarzyszenie Zamojski Klub Jazzowy. Dotacja pomoże w organizacji imprezy pn. ''Jazzowy Zamość 2019''. Niewiele mniej, bo 17 tys. zł. otrzyma Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Pieniądze pomogą w realizacji wystaw w Galerii Fotografii, w tym wystawy plenerowej pt. ''Wschodnia''. 

 

Pełny wykaz w załączeniu do informacji. 

 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe