Zamość: Wieś pięknie malowana w Nadszańcu. Zaproszenie na wernisaż

  • 15.02.2019, 08:00
  • ak
Zamość: Wieś pięknie malowana w Nadszańcu. Zaproszenie na wernisaż
Zalipie to małopolska wieś słynna z przepięknie malowanych chat. Jak wygląda ta miejscowość? Można się przekonać nie wyjeżdżając z Zamościa.

Już w sobotę (16 lutego) o godz. 16 w Galerii "Nadszaniec" przy ul. W.Łukasińskiego 2 otwarta zostanie fotograficzna wystawa zatytułowana "Zalipie. Malowana wieś". Autorami prezentowanych na niej prac są Joanna Laskowska-Koprowska i Bartłomiej Koprowski.

Na swoich fotografiach zaprezentowali Zalipie, unikatową małopolską wioskę, w której jest podtrzymywana tradycja malowania domów, budynków i innych obiektów. Zwyczaj ten sięga końca XIX wieku, kiedy to mieszkanki Zalipia zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i malowanymi na ścianach kwiatami. Malowidła wykonywano także na zewnętrznych ścianach budynków, studniach i płotach. W Zalipiu znajduje się obecnie ok. 20 malowanych domów.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe