Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 14:02

Worek medali Orki

Od przybytku głowa nie boli. Pewnie dlatego prezes Marzena Sędłak nie martwi się tym, że Orka musi się postarać o nowy worek na medale. A tych zamojscy pływacy na mistrzostwach województwa zdobyli aż 52! Dorobek uzyskany na lubelskiej Aquie uzupełnia też 15 rekordów klubu.

Autor: fot. Orka Zamość

Po raz kolejny potwierdzenie znalazł fakt, że pływanie to bardzo popularna konkurencja sportowa. W stolicy naszego województwa w szranki stanęło 365 zawodniczek i zawodników z 29 klubów. W 18 konkurencjach do zdobycia było łącznie 306 medali.

Zawody rozgrywane były seriami na czas w trzech kategoriach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat i open.

– Śmiało mogę powiedzieć, że klasyfikację medalową zdominowały dwa kluby: AZS UMCS Lublin i UKS Orka Zamość, zgarniając z tej puli aż 38% medali. My wywalczyliśmy 20 złotych i po 16 srebrnych oraz brązowych. Jak bardzo udane były to zawody dla zawodników Orki, niech świadczą statystyki zawodów. Średnia progresji wszystkich wyników uzyskanych przez naszych pływaków wyniosła 104 % – wyliczał zadowolony trener Zbigniew Lewicki.

W rywalizacji zawodniczek (43 startujące) w kat. 14-15 lat cztery czołowe miejsca przypadły zamościankom: Julia Malinoś – 1259 pkt., 2. Klaudia Malec – 1218 pkt., 3. Katarzyna Szuper – 1213 pkt., 4. Julia Bednarz – 1203 pkt. (Orka). Klasyfikację najmłodszych zawodników (76 startujących) zdominował zaś z ogromną przewagą punktową Olaf Lupa – 879 pkt.

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.