CKZiU Zamość

  • 12.02.2019, 12:39
  • bw
CKZiU Zamość
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego to szkoła publiczna, której organem prowadzącym jest miasto Zamość. Siedziba CKZiU mieści się w budynku przy ulicy Partyzantów 14. Szkoła zatrudnia obecnie 48 pracowników, w tym 36 nauczycieli różnych specjalności.

Szkoła istnieje od 1995 roku, początkowo, jako Centrum Kształcenia Ustawicznego, w 2012 przekształcono ją w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Szkoła jest zespołem placówek oświatowych publicznych. Jest jedyną w regionie bezpłatną szkołą dla dorosłych, w której w bieżącym roku szkolnym uczy się 871 słuchaczy. CKZiU kształci młodzież i dorosłych w systemie stacjonarnym i zaocznym. Oferta szkoły obejmuje nauczanie w szkole podstawowej, liceum ogólnokształcącym, szkole policealnej. CKZiU przeprowadza także kwalifikacyjne kursy zawodowe dla swoich absolwentów, podnoszące kwalifikacje i szanse na rynku pracy.  

CKZiU dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną z 12 pracowniami i nowoczesnym sprzętem. Szkoła posiada ogółem 157 komputerów stacjonarnych, 39 laptopów, 3 tablice multimedialne.

Kadra pedagogiczna to 36 nauczycieli różnych specjalności, ciągle podnoszących swoje kwalifikacje i kompetencje. Dzięki temu w szkole na bieżąco modyfikowana i dostosowywana jest oferta edukacyjna odpowiednio z potrzebami słuchaczy i zmieniającego się rynku pracy. 

 – W CKZiU korzystamy z nowoczesnym metod dydaktycznych takich jak e-learning, kształcenie modułowe czy firma symulacyjna. Dzięki temu jesteśmy liderem w regionie jeśli chodzi o szkoły tego typu i możemy reagować na bieżąco na potrzeby rynku pracy – przyznaje Tadeusz Szewczyk, dyrektor CKZiU.

W celu zwiększenia efektywności działań szkoła współpracuje z instytucjami lokalnymi, samorządem i szkołami. 

CKZiU planuje ciągle poszerzać swoją ofertę edukacyjną. Niebawem otworzone zostaną nowe kierunki dla dorosłych: agrotonika, spedycja i logistyka, które są odpowiedzią na zmieniający się rynek pracy. 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuba
Kuba 26.01.2021, 14:24
Dzięki tej szkole zdałem maturę, bo w żadnym liceum nie dali mi szansy na podejście do egzaminu dojrzałości.
jasnowidz
jasnowidz 22.02.2019, 11:19
Szkoła im . Koziołka Matołka .Komu to służy ? Kto na tym robi kasę ??? Po ukończeniu takiego Oxfordzika to za ciecia można robić za minimalną stawkę lub na kasie siedzieć .Szkolnictwo takie to raj dla nierobów nauczycieli ...
A
A 27.02.2020, 09:36
TO PROSZĘ SPRÓBOWAĆ UCZYĆ MŁODZIEŻ TRUDNĄ, Z PROBLEMAMI I PO PRZEJŚCIACH.
Yuda
Yuda 22.02.2019, 08:42
A kiedy polaczo CKU i CKP.
Ustawa nakazuje -5 dyrektorow oplaca miasto?
Belfer
Belfer 22.02.2019, 08:35
Skąd tyle słuchaczy, szkoła caly tydzien swieci pustkami kilka samochodow w niedziele rano.. i tyle, komu ta szkola sluzy , kto za to placi, kierunki nowe..sa juz awno w ZSP np logistyk, moze w calej historii szkoly bylo 7 uczniow , w tym 3 na zwonieniu z poradno PP.

Pozostałe