CKZiU Zamość

  • 12.02.2019, 12:39
  • bw
CKZiU Zamość
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego to szkoła publiczna, której organem prowadzącym jest miasto Zamość. Siedziba CKZiU mieści się w budynku przy ulicy Partyzantów 14. Szkoła zatrudnia obecnie 48 pracowników, w tym 36 nauczycieli różnych specjalności.

Szkoła istnieje od 1995 roku, początkowo, jako Centrum Kształcenia Ustawicznego, w 2012 przekształcono ją w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Szkoła jest zespołem placówek oświatowych publicznych. Jest jedyną w regionie bezpłatną szkołą dla dorosłych, w której w bieżącym roku szkolnym uczy się 871 słuchaczy. CKZiU kształci młodzież i dorosłych w systemie stacjonarnym i zaocznym. Oferta szkoły obejmuje nauczanie w szkole podstawowej, liceum ogólnokształcącym, szkole policealnej. CKZiU przeprowadza także kwalifikacyjne kursy zawodowe dla swoich absolwentów, podnoszące kwalifikacje i szanse na rynku pracy.  

CKZiU dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną z 12 pracowniami i nowoczesnym sprzętem. Szkoła posiada ogółem 157 komputerów stacjonarnych, 39 laptopów, 3 tablice multimedialne.

Kadra pedagogiczna to 36 nauczycieli różnych specjalności, ciągle podnoszących swoje kwalifikacje i kompetencje. Dzięki temu w szkole na bieżąco modyfikowana i dostosowywana jest oferta edukacyjna odpowiednio z potrzebami słuchaczy i zmieniającego się rynku pracy. 

 – W CKZiU korzystamy z nowoczesnym metod dydaktycznych takich jak e-learning, kształcenie modułowe czy firma symulacyjna. Dzięki temu jesteśmy liderem w regionie jeśli chodzi o szkoły tego typu i możemy reagować na bieżąco na potrzeby rynku pracy – przyznaje Tadeusz Szewczyk, dyrektor CKZiU.

W celu zwiększenia efektywności działań szkoła współpracuje z instytucjami lokalnymi, samorządem i szkołami. 

CKZiU planuje ciągle poszerzać swoją ofertę edukacyjną. Niebawem otworzone zostaną nowe kierunki dla dorosłych: agrotonika, spedycja i logistyka, które są odpowiedzią na zmieniający się rynek pracy. 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jasnowidz
jasnowidz 22.02.2019, 11:19
Szkoła im . Koziołka Matołka .Komu to służy ? Kto na tym robi kasę ??? Po ukończeniu takiego Oxfordzika to za ciecia można robić za minimalną stawkę lub na kasie siedzieć .Szkolnictwo takie to raj dla nierobów nauczycieli ...
Yuda
Yuda 22.02.2019, 08:42
A kiedy polaczo CKU i CKP.
Ustawa nakazuje -5 dyrektorow oplaca miasto?
Belfer
Belfer 22.02.2019, 08:35
Skąd tyle słuchaczy, szkoła caly tydzien swieci pustkami kilka samochodow w niedziele rano.. i tyle, komu ta szkola sluzy , kto za to placi, kierunki nowe..sa juz awno w ZSP np logistyk, moze w calej historii szkoly bylo 7 uczniow , w tym 3 na zwonieniu z poradno PP.

Pozostałe