Hrubieszów: Jak 8-latka została starostą

  • 12.02.2019, 08:30
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Jak 8-latka została starostą
Ośmioletnia Julka przez kilka godzin była starostą hrubieszowskim. Rodzice dziewczynki wylicytowali jej ten przywilej podczas ostatniej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hrubieszowie.

Maryla Symczuk, starosta powiatu hrubieszowskiego, na jeden dzień oddała władzę 8-letniej Julii Kosel, drugoklasistce z jednej ze Szkół Podstawowych w Hrubieszowie. Rodzice Julki wylicytowali dla niej "dzień ze starostą" na aukcji podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzień ze starostą był jednym z prezentów ofiarowanych na licytację podczas tegorocznego finału WOSP. Aukcję wygrali rodzice Julki Kosel. Za "dzień ze starostą hrubieszowskim" Orkiestra otrzymała 2,6 tys. zł. Mama drugoklasistki ustaliła z Anetą Hołuj, inspektorem ds. Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie, że 8-letnia Julka 1 lutego spędzi jeden dzień w pracy ze starostą Hrubieszowskim Marylą Symczuk i pomoże jej w zarządzaniu sprawami powiatu. Ośmiolatka jest nieśmiałym dzieckiem. Do całodniowej wizyty w starostwie przygotowywały Julkę jej mama i babcia.

 

Burza oklasków od epidemiologów  

 

 – Julka, jak na prawdziwego samorządowca przystało, stawiła się z mamą w urzędzie punktualnie i od razu zabrała się do pracy. W gabinecie czekała na nią starosta. Od niej dziewczynka dowiedziała się o charakterze pracy na tym stanowisku, organizacji powiatu i gminach, które tworzą powiat. W sekretariacie Julia zapoznała się ze strukturą urzędu i poszczególnymi wydziałami. Ale dziewczynka odwiedziła także podległe starostwu jednostki organizacyjne – opowiada Aneta Hołuj, inspektor ds. Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe