UWAGA! Uważaj na tego mejla!

  • 12.02.2019, 06:18
  • roh
UWAGA! Uważaj na tego mejla!
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mejlami, które są związane z deklaracjami PIT. Do mejla dołączony jest zwykle plik, który może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Autorzy podstępnych mejli podszywają się pod Ministerstwo Finansów i informują o nieścisłościach w złożonym zeznaniu podatkowym. Wzywają w nich do ustosunkowania się do zaistniałej sytuacji, jednak nie zachęcają do wizyty w odpowiednim Urzędzie Skarbowym, a proszą o odpowiedź mejlową.

Do mejla dołączony jest zwykle plik, który może zawierać szkodliwe oprogramowanie. Oszuści straszą, że w przypadku braku kontaktu ze strony osoby zainteresowanej, wszczęte zostanie postępowanie administracyjne, co grozi karą pieniężną.

Wzmianka o konsekwencjach finansowych może zaniepokoić adresata mejla i skłonić go do zajrzenia do szkodliwego pliku czy kliknięcia w link przekierowujący na podejrzaną stronę internetową. 

Pamiętać trzeba, że w sprawie e-deklaracji kontaktuje się Urząd Skarbowy, a nie Ministerstwo Finansów. W korespondencji zawsze podane jest imię, nazwisko i telefon osoby prowadzącej daną sprawę.

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe