Nie ma się co spieszyć. Policja zabiera za to prawo jazdy

  • 11.02.2019, 13:00
  • ak
Nie ma się co spieszyć. Policja zabiera za to prawo jazdy Fot. policja.pl
Przepisy są po to, żeby ich przestrzegać i jeśli w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości, to należy pamiętać, że za jego duże przekroczenie można stracić uprawnienia. Dwaj młodzi kierowcy zatrzymani w weekend przez zamojskich policjantów chyba o tym zapomnieli.

W sobotę (9 lutego) w Zamościu na ulicy Szczebrzeskiej wpadł 23-latek z gminy Szczebrzeszyn. Jechał audi z prędkością 108 km/h, podczas gdy dopuszczalna w tym miejscu to 50 km/h. Za wykroczenie kierowca dostał mandat i punkty karne, rozstał się też na trzy miesiące z uprawnieniami do kierowania.

Podobny finał miała kontrola 27-letniego mieszkańca gm. Biłgoraj. Mężczyzna zatrzymany został w Żurawnicy. Kierował oplem. Dopuszczalną prędkość przekroczył o 56 km/h.

– Od początku roku, zamojscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 11 kierującym. W ubiegłym roku takich przypadków było 187 – podsumowuje Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bohun
bohun 11.02.2019, 18:41
A to odkrycie... Ja się ma yanosika to nie zawsze zabierają

Pozostałe