Biłgoraj: Oddział WORD nadal otwarty

  • 13.02.2019, 05:42 (aktualizacja 13.02.2019, 10:18)
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Oddział WORD nadal otwarty
Skróciła się droga po prawo jazdy, a "zdawalność" jest lepsza niż w Zamościu. W biłgorajskim oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego do egzaminów przystąpiło w zeszłym roku prawie 8 tys. kandydatów na kierowców. Szefostwo zamojskiego WORD dementuje pogłoski o zamiarze likwidacji oddziału.

Biłgoraj jest mniejszy od Zamościa i Tarnobrzega, dlatego łatwiej zdać tam egzamin praktyczny. Tak uważają kandydaci na kierowców, którzy zapisują się na egzaminy. – Na pewno jest w tym sporo prawdy, ale z naszych analiz wynika, że osób spoza powiatu biłgorajskiego, które zdecydowały się na zdawanie egzaminów w Biłgoraju, nie ma zbyt wiele – mówi Piotr Błażewicz, dyrektor WORD w Zamościu.

Dominują mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, ale zdarzają się osoby z sąsiedniego powiatu janowskiego i pojedynczo zdeterminowani kandydaci na kierowców z Zamościa, Chełma czy Tarnobrzega, którym uprzykrzyło się już podchodzenie do egzaminu praktycznego w tych "trudniejszych do przejechania" byłych miastach wojewódzkich.

 

Wysoka zdawalność

 

Starania o uruchomienie w Biłgoraju ośrodka ruchu drogowego, umożliwiającego zdawanie państwowych egzaminów teoretycznych i praktyczny na prawo jazdy trwały wiele lat. Początkowo rozważana była lokalizacja oddziału terenowego przy ul. Włosiankarskiej (baza Ligi Obrony Kraju), ale ostatecznie wybrano teren autodromu.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe