Hrubieszów: Charytatywnie zaśpiewają dla Eleny

  • 12.02.2019, 13:22
  • par
Hrubieszów: Charytatywnie zaśpiewają dla Eleny
Zespól Vox, Jaroo, a także Agata Buta wystąpią podczas koncertu charytatywnego, na którym zostaną zebrane pieniądze na leczenie chorej na nowotwór 10-latki z Hrubieszowa.

Koncert odbędzie się 13 lutego w Hrubieszowskim Domu Kultury. Początek o godz. 18.  Jego organizatorami są Stowarzyszenie Osób Potrzebujących "Przytulisko" w Chełmie i Komitet Społeczny "Pomóż Elence". Imprezie charytatywnej patronuje burmistrz Hrubieszowa, Marta Majewska. Zaśpiewają zespół VOX, Jaroo i hrubieszowianka Agata Buta. Organizatorzy koncertu przygotowali także wiele konkursów i licytację, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie Eleny.

Elena ma 10 lat. Jest uczennicą klasy V Szkoły Podstawowej w Hrubieszowie. W październiku zeszłego roku lekarze wykryli u niej guza pnia mózgu. Niestety nowotwór okazał się nieoperacyjny. Nie można było również zrobić biopsji. Ale jest szansa zrobienia biopsji z krwi i leczenia 10-latki w klinice w Monachium w Niemczech. Koszty leczenia Eleny przekraczają możliwości finansowe jej rodziców. Tylko pobranie krwi do badań w Warszawie i wysyłka tej próbki do Monachium kosztuje 2 tys. zł. Natomiast koszty leczenia w niemieckiej klinice sięgają kwoty około 4000 euro (około 17,5 tys. zł). Obecnie Elena przebywa w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Tam poddawana jest chemioterapii.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe