Tomaszów Lubelski: Czy gminy dołożą do kredytu na SOR?

  • 12.02.2019, 08:00
  • Robert Horbaczewski
Tomaszów Lubelski: Czy gminy dołożą do kredytu na SOR? Na budowę SOR i lądowiska tomaszowski szpital musiał zaciągnąć 6 mln zł kredytu
Szpitalny Oddział Ratunkowy i lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy tomaszowskim SP ZOZ otworzono trzy miesiące temu. Andrzej Kaczor, dyrektor szpitala, przypomina samorządowcom z powiatu, że obiecali dołożyć do kredytu, który szpital zaciągnął na inwestycje. Gminy łącznie 3 mln zł, tyle samo powiat.

Szpitalny Oddział Ratunkowy powstał w miejscu dotychczasowej Izby Przyjęć. Dobudowano też nowy obiekt o powierzchni 700 mkw. i garaże dla karetek pogotowia. Oddział wyposażono w nowoczesny sprzęt: aparaty RTG, EKG, ultrasonograf, kardiomonitory, kardiostymulatory, specjalistyczne łóżka, respiratory, stół operacyjny i stoły zabiegowe. Dumą jest 64-rzędowy rezonans i pracownia tomografii komputerowej.

W ramach inwestycji powstało lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przystosowane jest do całodobowych lądowań i startów, aby natychmiast transportować pacjentów do specjalistycznych szpitali np. w Lublinie czy Łęcznej. Uruchomienie SOR-u podniosło prestiż tomaszowskiego szpitala i niewątpliwie zwiększyło jakość leczenia pacjentów. Inwestycja kosztowała ponad 16,5 mln zł, z czego 8,6 mln zł to dofinansowanie unijne.

 

Samorządowcy kiedyś obiecali

Niedawno Andrzej Kaczor, dyrektor naczelny SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim, rozesłał do włodarzy tomaszowskich gmin pismo, w którym przypomina o obietnicy pomocy w spłacie kredytu. Taka deklaracja padła na posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ w dniu 22 grudnia 2017 roku. Wtedy okazało się, że inwestycja będzie droższa o 6 mln zł od szacunków.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 13.02.2019, 16:18
A czy dyrektor Kaczor pytał wcześniej wójtów powiatu tomaszowskiego jak należy kształtować politykę inwestycyjną szpitala. Nie pytał !. A więc o co chodzi ? Teraz próbuje rękami swojego nadwornego pismaka H. wjechać na ambicje samorządowców. Cyniczne manipulacje. Ale to ten styl.... każdy ma swój. Ten pan tak ma.
Czytelnik
Czytelnik 13.02.2019, 15:57
Jak zwykle Pan Horbaczewski pisze jak propagandzista stalinowski- szumnie, dumnie i głupio.....Z treści jednoznacznie wynika, że dyrektor K. wybudował SOR i lądowisko LPR, żeby wywozić pacjentów do szpitali w Lublinie i Łęcznej. I, paradoks, tak rzeczywiście będzie.... Bo jakoś pan K. zapomniał o tym ,że należy zadbać o to by na miejscu byłą możliwość zapewnienia opieki na elementarnym poziomie... A to woła o , pomstę do nieba. Od lat uprawia politykę wypinania piersi do orderów, a za fasadą miernota, bałagan i niechęć do pacjentów. A ja zapytam wprost- ilu pacjentów więcej uratowały mury nowego SOR skoro to miejsce jest okupowane przez tych samych ludzi, którzy tworzyli tzw jakość w poprzednich muach.
PS Panie Horbaczewski, może lepiej niech Pan pisze na portalu randkowym i nie wypowiada się o 64- rzędowych MRI ( sic!). Nie ma Pan o tym zielonego pojęcia ( cóż to za nowe urządzenie?! ). Ile kasy wziął Pan za ten artykulik od p. K.
Czytelnik Kroniki
Czytelnik Kroniki 13.02.2019, 20:57
A gdzie tu propaganda? Po przeczytaniu całości tekstu w wydaniu papierowym mam wprost przeciwną opinię. Przecież są wypowiedzi samorządowców, że nie chcą płacić i dlaczego. Są dwie strony medalu.
Co do 64 rzędowego MRI, to Ty nie masz racji. Abstra***ąc od tego jaki jest MRI w szpitalu to są już nie tylko 64-rzędowe tomografy, ale i o większej mocy.
Nie zgodzę się, że SOR i lądowisko jest niepotrzebne. Jest potrzebne i to bardzo. Tragedii, gdzie liczy się każda minuta nie brakuję.
I jeszcze jedna prośba. Masz prawo mieć swoją opinię, masz prawo ją wyrażać. Ale nie masz prawa nikogo obrażać .
asia
asia 12.02.2019, 12:11
Lubycza w tym roku nie dolozy ani zlotowki,dlug gminy 19mln zl
Ratownik
Ratownik 12.02.2019, 11:55
Co z tego że nowy SOR...Brak personelu, brak etatów...Masakra
felczer - grabarz
felczer - grabarz 12.02.2019, 09:54
Gmina Tyszowce nie da kasy bo ma masę długów .Po co dawać kasę jak wiadomo że ten szpital to rzeżnia .Takich konowałów to pognać w *** .Zakład pogrzebowy ma małe obroty jak te hieny cmentarne mają funkcjonować .

Pozostałe