Gm. Biłgoraj: Laury dla teatralnych wiejskich zespołów

  • 11.02.2019, 08:00
  • ak
Gm. Biłgoraj: Laury dla teatralnych wiejskich zespołów Fot. UG Biłgoraj
Udany występ mają za sobą zespoły teatralne „Czeremcha” z Gromady i „Zorza” z Dereźni, które wzięły udział w XVII Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego”.

Impreza odbyła się w pierwszy weekend lutego w Starym Dzikowie na Podkarpaciu. Wzięło w niej udział 10 zespołów obrzędowych z sąsiadujących ze sobą województw.

Gminę Biłgoraj reprezentowały dwie grupy: „Czeremcha” z Gromady z widowiskiem „Darcie pierza pannie młodej na pierzynę” i „Zorza” z Dereźni ze spektaklem „Korbon dla Jagusi”. Oba zostały docenione przez jurorów. 

„Czeremcha” wróciła z przeglądu w Starym Dzikowie z wyróżnieniem, natomiast „Zorza” otrzymała drugą nagrodę.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe