Awaria zamojskiej sieci ciepłowniczej. Niektórych z nas czeka chłodna noc

  • 10.02.2019, 12:11 (aktualizacja 10.02.2019, 12:41)
  • Bogdan Nowak
Awaria zamojskiej sieci ciepłowniczej. Niektórych z nas czeka chłodna noc Roboty na osiedlu w okolicy ulicy Kilińskiego.
Za kilka godzin w 80 procentach zamojskich mieszkań będzie już ciepło. W cierpliwość będą musieli się jednak uzbroić mieszkańcy domów przy ulicach: Kilińskiego, Kamiennej, Reja i częściowo przy ul. Peowiaków. To w sumie 4 do 5 tys. osób. Czeka ich kolejna, chłodna noc.

- Wczoraj, w godzinach wczesnopopołudniowych miała miejsce awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu. Rozszczelnienie magistrali ciepłowniczej spowodowało zatrzymanie pracy źródeł ciepła i praktycznie wszyscy mieszkańcy Zamościa zasilani z naszego systemu ciepłowniczego byli pozbawieni dostaw. Chodzi o centralne ogrzewanie i ciepłą wodę – mówił Roman Trześniowski z Veolii Wschód (ta spółka zarządza zamojską ciepłownią) na dzisiejszej, specjalnej konferencji prasowej.

– Staraliśmy się jak najszybciej zlokalizować tę awarię. Okazało się jednak, że spowodowała ona rozszczelnienie w kolejnych miejscach - dodał. 

Efekt? W sobotę od ciepła byli odcięci wszyscy mieszkańcy miasta korzystający z zamojskiej sieci ciepłowniczej. W wyniku podjętych działań przywracane jest teraz "zasilanie" w jej 80 proc. (ten proces może potrwać jeszcze kilka godzin).

Niestety, nadal zimno będzie w budynkach przy ulicach: Kilińskiego, Kamiennej, Reja i częściowo przy ul. Peowiaków. Dotyczy to w sumie ok. 4 do 5 tys. osób. Muszą się oni przygotować na kolejną, chłodną noc. Oby tylko jedną….


– Myślę, że jutro w godzinach popołudniowych dostawa ciepła będzie przywrócona dla wszystkich mieszkańców Zamościa – zapowiedział na konferencji Roman Trześniowski. – Prace cały czas trwają. Lokalizujemy miejsca awarii i postaramy się jak najszybciej przywrócić pełną sprawność systemu ciepłowniczego. Przyczyny awarii będziemy badali w najbliższym czasie. Teraz koncentrujemy się na tym, żeby przywrócić pełne działanie systemu. Będziemy o naszych działaniach informować. 


Skąd tak poważna awaria? Czy sieć ciepłownicza Zamościa wymaga kompleksowych remontów?

– Rzeczywiście ma ona już kilkadziesiąt lat, ale te jej elementy, które tego wymagają, są sukcesywnie wymieniane – zapewniał dziennikarzy Roman Trześniowski. – Bardziej kompleksowy remont wiązałby się z bardzo dużymi kosztami...


Przedstawiciel Veolii prosi mieszańców Zamościa o cierpliwość i wyrozumiałość. 
O tym co się będzie dalej działo, na pewno poinformujemy naszych Czytelników. 

 

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.02.2019, 20:33
Dlaczego nie ma zadnej informacji o Lwowskiej?
Maria
Maria 10.02.2019, 20:14
Dziękuję wszystkim pracownikom i p. Trześniowskiemu za szybkie i profesjonalne podejście do problemu - awarie zdarzają się wszędzie, nie jest łatwo zlokalizować je w nocy na tak rozległym terenie, a tutaj szybkie, kompleksowe działanie na pewno skróciło nasze oczekiwanie na ciepłe kaloryfery... nawet jeśli trzeba poczekać do jutra...
j223
j223 10.02.2019, 19:26
no i na lwowskiej też jakoś zimno
wrh
wrh 10.02.2019, 18:45
Spokojnie! Jjak postawią spalarnię w Szopinku to o połowę zmniejszy się koszt ogrzewania! ...
Stanislaw
Stanislaw 10.02.2019, 15:02
Na blokach rozwiesili informacje ze usterke usuna w poniedzialek 11 02 w poludnie bo w niedziele to swieto
Rafał
Rafał 10.02.2019, 13:39
Oboźna grzejniki bez szaleństwa,lecz jakaś poprawa jest delikatna.
Kaczy
Kaczy 10.02.2019, 13:35
Z kosztami no i prawidłowo lepiej mieć w zimie ciepło bez awarii bez nerwów bez chorób i niepotrzebnych wydatków na leki niż mieć powtórkę z danej sytuacji za kolejny miesiąc,dwa,rok...

Pozostałe