Zamość: Wiedza przez zabawę. Explorers' Day w SJO Bacalarus (ZDJĘCIA, WIDEO)

  • 09.02.2019, 19:42 (aktualizacja 10.02.2019, 07:19)
  • Bartłomiej Wojnarowski
Zamość: Wiedza przez zabawę. Explorers' Day w SJO Bacalarus (ZDJĘCIA, WIDEO)
Eksperymenty, ćwiczenia i mnóstwo dobrej zabawy. W sobotę, 9 lutego w Szkole Języków Obcych Bacalarus w Zamościu odbyła się V edycja warsztatów Explorers' Day. Tegoroczna edycja nosiła nazwę: You Are What You Eat'' (''Jesteś tym co jesz'').

To już kolejna impreza tego typu w Szkole Języków Obcych Bacalarus. W poprzednich latach warsztaty dotyczyły: w 2015 przedmiotów ścisłych, wody - 2016, Ziemi w 2017 roku oraz ciała ludzkiego w 2018 roku. 

Explorers' Day to innowacyjna impreza, w ramach której dzieci przez zabawę poznają kolejne tajniki nauki. W tym roku młodzi słuchacze SJO Bacalarus zagłębili się w tajniki zdrowego żywienia. Jesteś tym co jesz. O prawdziwości tego przysłowia przekonywali świetni native-speakerzy i lektorzy szkoły.

O idei Explorers' Day opowiada native-speakerka Stacey Lawless:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Podczas warsztatów uczniowie podzieleni na grupy dowiedzieli się m.in o tym, czy cukier zawsze jest szkodliwy, jak wygląda prawidłowa piramida żywieniowa, jak ważne są witaminy czy czym różni się zdrowa czekolada od tej niezdrowej.

Imprezę zakończyła loteria ze ''zdrowymi nagrodami'', podziękowanie lektorom oraz pyszny tort. Uczniowie na zakończenie otrzymali takze jabłko z sentencją ''An apple a day keeps the doctor away'' (''Jeśli jesz codziennie jedno jabłko, nie potrzebujesz lekarza''). 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Wojnarowski

Zdjęcia (56)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe