Wszyscy zagrali dla pani Małgosi

  • 08.02.2019, 14:45 (aktualizacja 08.02.2019, 14:51)
  • tomt
Wszyscy zagrali dla pani Małgosi
W tych zawodach wynik był kwestią drugorzędną. Dwanaście zespołów zagrało bowiem w Charytatywnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Werbkowice "Razem z Małgosią pokonamy raka". Organizatorom udało się uzbierać kwotę 4 850 zł.

Pani Małgosia w ubiegłym roku zachorowała na raka piersi i kiedy wydawało się, że już jest po wszystkim, okazało się, że są przerzuty. W pierwszym tygodniu stycznia lekarze w Szpitalu Jana Pawła II w Zamościu wykonali kolejny zabieg. Dobrzy ludzie z naszych stron pomogli Małgosi pokonać pierwszego raka, pokonamy i drugiego. Na pewno nie zostawimy Małgosi samej w tym trudnym momencie – zapowiadała Danuta Muzyczka z Werbkowic, która wspólnie z miejscowymi władzami i drużyną Raiders Hrubieszów podjęła się organizacji turnieju. – Liczyłam po cichu, że uda się zebrać sześć drużyn, tymczasem odzew ludzi dobrego serca był o wiele większy. Pojawiło się drugie tyle zespołów, a do tego wiele osób zagrało też sercem, po prostu wpłacając datki. Wszystkim serdecznie dziękuję! – dodała szczęśliwa Danuta Muzyczka.  

Sama turniejowa rywalizacja była bardzo zacięta. W finałowym pojedynku Olimpia Miączyn pokonała LHS Zamość 2:0, a trzecie miejsce zajęli gospodarze, czyli Kot & W Werbkowice. Warto podkreślić wzorową organizację zmagań. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na pyszny obiad, a ubytki energii natychmiast uzupełniane były dzięki kawie i słodkim frykasom. Najlepsze drużyny uhonorowane zostały pucharami ufundowanymi przez wójt Agnieszkę Skubis-Rafalską, która nie tylko wzięła udział w ceremonii otwarcia i zakończenia zmagań, ale przez cały czas trwania rywalizacji gorąco dopingowała grających.

 

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

 

tomt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe