Tomaszowscy policjanci w szkołach i przedszkolach

  • 08.02.2019, 14:27
  • ak
Tomaszowscy policjanci w szkołach i przedszkolach Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Odwiedzali całkiem małe dzieci, nieco starsze, a także młodzież. Przez cały ten tydzień, tuż przed rozpoczęciem zimowych ferii policjanci z Tomaszowa Lubelskiego odwiedzali szkoły i przedszkola z pogadankami na temat bezpieczeństwa.

Mundurowi chcieli przypomnieć swoim młodym słuchaczom zasady, dzięki którym można unikać zagrożeń. Mówili m.in. o tym, że maluchy nigdzie nie powinny chodzić same. A jeśli gdzieś się wybierają, to powinny informować rodziców. Przypominano również dzieciom o tym, jak ważne jest noszenie na ubraniach elementów odblaskowych, dzięki którym pieszy jest znacznie lepiej widoczny na drodze.

Spotkania w starszych klasach były okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Policjanci wskazali uczniom zagrożenia płynące z użytkowania komputera i sieci, w której anonimowość jest tylko pozorna.

– Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Omówiono wspólnie z dziećmi podstawowe pojęcia z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej – relacjonuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe