Biłgoraj: Alicja Flor z MDK nagrodzona w ogólnopolskim konkursie plastycznym

  • 08.02.2019, 13:00 (aktualizacja 12.02.2019, 10:09)
  • ak
Biłgoraj: Alicja Flor z MDK nagrodzona w ogólnopolskim konkursie plastycznym Fot. MDK Biłgoraj
Drugą nagrodę za swoją pracę otrzymała 10-letnia Alicja Flor, wychowanka Tęczowej Malarni w Młodzieżowym Domu Kultury podczas XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pudełko moich marzeń”.

Konkurs odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Dom Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli. Jego wyniki zostały ogłoszone w poniedziałek, 4 lutego. Jurorzy wybrali najpiękniejsze spośród 237 prac z całej Polski, a ich autorów nagrodzili.

Wśród wyróżnionych w kategorii 10-12 lat znalazła się 10-letnia Alicja Flor, która swój plastyczny talent kształci w Tęczowej Malarni prowadzonej przez Annę Świcę w biłgorajskim MDK. Dziewczynka otrzymała drugą nagrodę za obrazek przedstawiający dwa sympatyczne pieski na zielonej, usianej kwiatami łące.

To nie jest pierwszy sukces małej artystki. Jej praca zatytułowana „Szopka Krakowska” otrzymała kwalifikację do wystawy w 40. Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” odbywających się w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Wcześniej 10-latka zdobyła m.in. nagrodę w XXVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Moje zakątki” 2018 zatytułowanym „Folklor”.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe