Zamość: Znają królową nauk jak mało kto. Wyniki konkursu PWSZ

  • 08.02.2019, 11:18 (aktualizacja 08.02.2019, 11:20)
  • ak
Zamość: Znają królową nauk jak mało kto. Wyniki konkursu PWSZ Fot. PWSZ Zamość Najlepsi młodzi matematycy w kategorii szkół średnich.
Patryk Greszta z zamojskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida był najlepszym uczniem szkół średnich w matematycznym konkursie zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica i I LO w Zamościu. W kategorii gimnazjalistów i uczniów starszych klas podstawówek triumfował Piotr Łaba z Powiatowego Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym im ONZ w Biłgoraju.

Do tegorocznej edycji konkursu matematycznego zgłosiło się przeszło 1000 młodych ludzi (ok. 700 ze szkół średnich oraz gimnazjalistów).

Do finału w starszej grupie wiekowej zakwalifikowało się jedynie 33 najlepszych. Spośród nich z matematycznymi zadaniami najlepiej poradził sobie Patryk Greszta z III LO w Zamościu i w nagrodę za pierwsze miejsce otrzymał smartfon. Drugie miejsce zajął Emil Łasocha z I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu ( wygrał dysk przenośny), a trzecie Mateusz Zalewski z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w w Zamościu (odebrał powerbank).

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Piotr Łukasiewicz (I SLO w Zamościu), Maciej Wawryniuk (LO im. ONZ w Biłgoraju), Paweł Lewkowicz (I LO w Zamościu), Paweł Oleszek (III LO w Zamościu), Michał Klimek (ZSBiO w Biłgoraju), Jakub Borek (III LO w Zamościu), Przemysław Kolaszyński (LO im. ONZ w Biłgoraju).

Wśród młodszych matematyków mistrzem okazał się Piotr Łaba z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. Drugi był jego szkolny kolega Michał Ferens, a trzeci Jan Ziemiński z Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu.

Wśród najlepszych znaleźli się także: Tymoteusz Dec i Kamil Grabowski (Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju), Julia Wiater i Paulina Dziuba (Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu), Tomasz Budzyński (SP nr 3 Hrubieszów), Damian Dąbrowski (SP nr 2 Zamość) oraz Mieszko Mazurkiewicz (ZSS Zamość).

ak

Zdjęcia (1)

Najlepsi młodzi matematycy w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe