Hrubieszów: Starosta Maryla Symczuk ustąpiła ze stanowiska. Na jeden dzień

  • 07.02.2019, 12:24 (aktualizacja 08.02.2019, 06:11)
  • ak
Hrubieszów: Starosta Maryla Symczuk ustąpiła ze stanowiska. Na jeden dzień Fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Nie tak dawno zajęła najważniejszy gabinet w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie, ale musiała zwolnić stanowisko dla kogoś innego. Maryla Symczuk przestała być starostą hrubieszowskim w piątek, 1 lutego. Jej miejsce zajęła Julia Kosel.

Zmiana władzy w powiecie hrubieszowskim trwała... tylko jeden dzień i była konsekwencją tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hrubieszowie. Bo właśnie jeden dzień na stanowisku starosty można było wylicytować podczas orkiestrowej aukcji. Za tę możliwość zapłacono 2,6 tys. zł. I dzięki temu 8-letnia Julka zajęła miejsce Maryli Symczuk.

Dla dziewczynki był to dzień pełen wrażeń. Stawiłą się w starostwie punktualnie i od razu zabrała się do pracy. Dowiedziała się mnóstwo rzeczy o pracy starosty, strukturze urzędu i poszczególnych wydziałów. Miała też okazję odwiedzić podległe samorządowi jednostki. W każdym z tych miejsc jej serdeczną przewodniczką byłą Maryla Symczuk.

Po dniu intensywnej pracy przyszedł czas na relaks, czyli kręgle, pizzę i wielki puchar lodów. na pamiątkę dnia w samorządzie Julka otrzymała książkę z dedykacją, gadżety, a nawet... usprawiedliwienie z nieobecności do szkoły podpisane przez starostę Marylę Symczuk.

To był najlepszy dzień w moim życiu, a w przyszłości chciałabym pracować w urzędzie”- tak dziewczynka podsumowała ten wyjątkowy dla niej dzień.

Dłuższa relacja w najbliższym wydaniu Kroniki Tygodnia, a więcej zdjęć na internetowej stronie Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

 

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe