Zamojski Powiatowy Urząd Pracy nagrodzony podczas jubileuszowej konferencji

  • 06.02.2019, 14:26 (aktualizacja 06.02.2019, 14:29)
  • bw
Zamojski Powiatowy Urząd Pracy nagrodzony podczas jubileuszowej konferencji… PUP Zamość
Mija 100 lat od powołania w Polsce Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji 23 stycznia 2019 w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja z udziałem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej. Podczas konferencji nagrodzono najbardziej wyróżniające się Powiatowe Urzędy Pracy, w tym zamojski PUP.

W konferencji, oprócz minister Elżbiety Rafalskiej, uczestniczyli m.in. przedstawiciele Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, dyrektorzy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy oraz członkowie Rady Rynku Pracy

Podczas uroczystości, w środę, 23 stycznia w Warszawie kierownictwo zamojskiego Powiatowego Urzędu Pracy odebrało z rąk minister Elżbiety Rafalskiej i wiceministra Stanisława Szweda aż trzy wyróżnienia. Zamojski PUP jako jeden z 2 urzędów w Polsce został wyróżniony statuetką za wdrażanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Otrzymał także wyróżnienie za wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018, a także dyplom za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy. Zamojski PUP otrzymał także dyplom marszałka województwa lubelskiego, podczas konferencji o Krajowym Funduszu Szkoleniowym, która odbyła się 29 stycznia w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. 

- Niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania jak publiczne służby zatrudnienia. Teraz służby zatrudnienia stoją przed zupełnie nowymi wyzwaniami natury społecznej, gospodarczej, ekonomicznej i technologicznej - przyznała podczas uroczystości minister Rafalska. 

W ubiegłym roku zamojski PUP otrzymał jako jeden z pięciu urzędów pracy w Polsce znak jakości "Przyjazny Urząd". Znak przyznawany jest  za osiągnięcia we wdrożeniu nowoczesnych metod obsługi interesanta i wysoką jakość usług publicznych. Urząd doceniła także warszawska Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych "Polprom", która zajmuje się problemami aktywizacji zawodowej młodych. W plebiscycie fundacji zamojski PUP, jako jedyny urząd w województwie lubelskim otrzymał tytuł "Lidera Aktywizacji Osób Młodych" .

Ramka: 

27 stycznia 1919 r.  na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Obecnie w Polsce istnieje 16 wojewódzkich i ponad 340 powiatowych urzędów pracy, które wspierane są przez Centra Informacji i Poradnictwa Zawodowego. 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe