Biłgoraj: Filmowcy z LO im. ONZ w centralnym etapie olimpiady

  • 07.02.2019, 09:00 (aktualizacja 12.02.2019, 10:24)
  • ak
Biłgoraj: Filmowcy z LO im. ONZ w centralnym etapie olimpiady Fot. pixabay.com
Kolejny sukces na koncie uczniów LO im. ONZ w Biłgoraju. Tym razem licealiści wykazali się wiedzą z zakresu sztuki filmowej i awansowali do centralnego etapu III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Literatura na ekranie: adaptacje i przyliterackość filmu”.

Licealiści z Biłgoraja: Magdalena Król, Anna Pułapa i Maciej Zielonka byli jedynymi reprezentantami naszego regionu w tym konkursie organizowanym przez Filmotekę Narodową.

W pierwszej części olimpiady uczniowie pisali testy. Na ich podstawie awansowali do etapu okręgowego. Wówczas musieli przygotować 6-minutowy fotokast i udowodnić w nim, że filmy wybranego reżysera (Andrzeja Wajdy, Wojciecha Hassa czy Jerzego Kawalerowicza) są „twórczą zdradą wobec literackiego pierwowzoru”. Zadaniem uczestników była ponadto interpretacja sceny filmowej i plakatu oraz rozwiązanie testu wiedzy o sztuce filmowej i komunikacji społecznej.

Na etapie okręgowym w Lublinie uczniowie z Biłgoraja spotkali z ponad 140 konkurentami z innych szkół. Spośród nich do finału zakwalifikowało się tylko 25 najlepszych. Są wśród nich Magdalena Król i Maciej Zielonka.

Etap centralny już w marcu w siedzibie Filmoteki Narodowej w Warszawie. Uczniowie pracują pod opieką Barbary Chołyst i Aliny Dzido.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe