Józefów: Główkowali przy planszach. Szachowy turniej o puchar burmistrza

  • 06.02.2019, 12:03
  • ak
Józefów: Główkowali przy planszach. Szachowy turniej o puchar burmistrza Fot. SP Józefów
Bardzo wielu zawodników zgłosiło swój udział do turnieju szachowego, w którym do wygrania były puchary fundowane przez burmistrza Józefowa. Miejsca w czołówce zajęli reprezentanci gospodarzy oraz szachiści z Tereszpola Kukiełki.

Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców. Zawody oficjalnie otworzył wiceburmistrz Józefowa Ryszard Ostasz, a sędziował go Artur Kimak.

Wśród najmłodszych (klasy I-III szkół podstawowych) wygrał Kamil Wlaź z SP Józefów. Drugie miejsce zajął jego szkolny kolega Hubert Słupski, a trzecie - Jakub Kimak z SP Tereszpol Kukiełki. W grupie dziewczynek triumfowała Wiktoria Kwiatkowska także z SP Tereszpol Kukiełki, a za nią uplasowały się Gabriela Surmacz Gabriela i Natalia Borowiec z SP Józefów.

W kategorii klas IV-VI bezkonkurencyjni byli zawodnicy z Tereszpola. Miejsca na podium w grupie chłopców zajęli: Wojciech Hurkała, Dawid Kurzyński i Kamil Kręt. Świetnie wypadły też ich szkolne koleżanki Kinga Radymiak i Kinga Hurkała. Trzecie miejsce zajęła Emilia Zawiślak z SP Józefów.

Szachiści z Józefowa zdominowali najstarszą grupę wiekową. Wygrał Kacper Mielniczek, przed Krzysztofem Rychterem i Karolem Chyrzyńskim. Za to wśród dziewcząt całe podium należało do zawodniczek z tereszpola Kukiełki. Kolejne miejsca zajęły: Wioletta Margula, Joanna Bielak i Magdalena Kawka. 

Najlepsi szachiści odebrali puchary i medale, a wszyscy szachiści, oprócz pamiątkowych dyplomów, wzięli udział w losowaniu upominków, ufundowanych przez reprezentujących organizatorów - dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie Edytę Nieśpiał i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Beatę Zaśko oraz Jerzego Strzałkę. 
 

ak

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe