O bezpieczeństwie w internecie. Policjanci odwiedzili uczniów z Hostynnego

  • 09.02.2019, 08:06
  • red.
O bezpieczeństwie w internecie. Policjanci odwiedzili uczniów z Hostynnego Fot. KPP Hrubieszów
Dzień Bezpiecznego Internetu był okazją do zorganizowania w tym tygodniu spotkania policjantów z uczniami szkoły w Hostynnem (gm. Werbkowice).

W spotkaniu wzięła udział młodzież i wychowawcy. Wszyscy dowiedzieli się, że internet jest nieodłączną częścią współczesnego życia i niesie wiele korzyści, ale może być również niebezpieczny, dlatego trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać.

Policjanci mówili o zagrożeniach płynących m.in. z zamieszczania w sieci swoich danych i osobistych informacji w sieci.

Przypomnieli również, że aby nie stać się łatwym celem dla cyberprzestępcy należy przestrzegać kilku prostych zasad. Oto one:

  • Bądźmy ostrożni publikując swoje zdjęcia i informacje dotyczące aktualnego miejsca pobytu;
  • Chrońmy dane dotyczące wyposażenia naszego domu, statusu finansowego czy rozkładu dnia – to idealne źródło wiedzy dla przestępców szukających ofiary;
  • Starajmy się nie logować na naszą pocztę czy konto bankowe w miejscach publicznych, istnieją bowiem przestępcy którzy potrafią przechwycić nasze dane;
  • Chrońmy swoje hasła i piny, nigdy nie udostępniajmy ich osobom nie upoważnionym;
  • Pamiętajmy, że w dobie powszechnej cyfryzacji z sieci korzystają również przestępcy.

– Uświadamiajmy nasze dzieci i młodzież, aby nie zawierały znajomości przez internet ponieważ nowo poznana osoba nie zawsze jest tą za którą się podaje. Jeśli padniemy ofiarą szantażu i wymuszenia przez internet natychmiast przerwijmy kontakt, nie przekazujmy żadnych informacji ani pieniędzy, zachowajmy wiadomości i zrzuty z ekranu, to pomoże policji w ustaleniu potencjalnego oszusta. Jeśli wiemy, że ktoś z naszego otoczenia jest dręczony przez Internet nie bądźmy obojętni i zgłośmy to – apeluje do dorosłych Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe