Zamość: Segreguj śmieci jak należy, bo będziesz mieć kłopoty

  • 06.02.2019, 10:33 (aktualizacja 06.02.2019, 12:21)
  • ak
Zamość: Segreguj śmieci jak należy, bo będziesz mieć kłopoty Fot. A. Szewc
Koniec z podrzucaniem przy kontenerach na śmieci tego, co lądować tam nie powinno. Miasto kupiło kamerę i zamierza nagrywać mieszkańców Zamościa, którzy w niewłaściwy sposób segregują odpady. Jeśli ktoś regulamin złamie, zajmie się nim policja albo straż miejska.

Zamojski magistrat właśnie poinformował o zakupie urządzenia, które pomoże pilnować porządku w śmieciach. Nowoczesna, przenośna kamera, rejestrująca obraz nie tylko za dnia, ale również nocą ma być montowana w różnych lokalizacjach i nagrywać tych, którzy swoje odpady wyrzucają tam, gdzie nie powinni.

"Chodzi o te osoby, które przy pojemnikach przeznaczonych na odpady komunalne segregowane (tj. plastik, szkło, papier) pozostawiają meble, gruz, opony,  inne odpady wielkogabarytowe czy tez bardzo często odpady zielone, zamiast odwieźć je do PSZOK-u.  Powoduje to zanieczyszczenie terenu wokół pojemników i znacznie utrudnia służbom porządkowym utrzymanie tych miejsc w należytym porządku" - czytamy w komunikacie magistratu.

Miejscy urzędnicy uprzedzają, że w uzasadnionych przypadkach nagrania będą przekazywane policji lub straży miejskiej. Służby te za podrzucanie odpadów mogą karać mandatami.

Zwłaszcza, że w Zamościu są miejsca, do których powinno się wywozić tzw. śmieci wielkogabarytowe. To Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczące się na ul. Droga Męczenników Rotundy 2 oraz Aleje 1-go Maja  16. Oba czynne są od poniedziałku  do piątku  w godz. 9-17, a w soboty od godz. 9 do 14. Mieszkańcy Zamościa mają też możliwość bezpłatnego wypożyczenia przyczepek, którymi rupiecie można odwozić, gdzie należy.

Należy też pamiętać, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej stare meble, zużyty sprzęt czy opony może odbierać spod kontenerów, ale wyłącznie według ustalonego harmonogramu. I tylko wówczas takie odpady można wystawiać przy śmietniku. Harmonogram na ten rok dostępny jest w załączniku poniżej.

ak

Zdjęcia (1)

Kamera jest niewielka. Można jej nie zauważyć. Ona zarejestruje obraz i w dzień i w nocy. Fot. UM Zamość
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.02.2019, 07:59
Wyszyńskiego rondo to samo syf i zawsze po weekendzie, ludzie w nocy w sobotę i niedzielę dostarczają śmieci z okolic miasta i zostawiają pod smietnikiem... Gość który to ogarnia co poniedziałek ma dramat, już się sam śmieje że się przyzwyczaił.
Gpg
Gpg 07.02.2019, 08:15
Zaj......cie.Jedna kamera na całe miasto
..haha
Wdzieczna
Wdzieczna 06.02.2019, 20:46
Kiedys zlecilam firmie transportowej wywoz moich starych mebli poniewaz nie posiadam samochodu to pan ktory przyjmuje przy Meczennikow Rotundy byl wielce oburzony ze nie przywiozlam sama pomimo ze mam 73 lata
widz
widz 06.02.2019, 14:36
alby było mniej śmieci należy zabronić ich niepotrzebnej produkcji
pgk
pgk 06.02.2019, 13:36
No nareszcie ktoś błysną bo na parkingu kilińskiego to syf kiła i mogiła nie spotkałem jeszcze takiego miejcsa gdzie na parkingu stoją śmietniki co robi miasto i spółdzielnia nic.........

Pozostałe