Robert Horbaczewski z Kroniki Tygodnia nominowany w plebiscycie Człowiek Roku 2018

  • 06.02.2019, 09:24 (aktualizacja 06.02.2019, 09:31)
  • ak
Robert Horbaczewski z Kroniki Tygodnia nominowany w plebiscycie Człowiek… Fot. roberthorbaczewski.pl
To nominacja za "wkład włożony w promocję gminy Tyszowce poprzez serię trzech książek. Za podtrzymywanie kultury i tradycji a także za wspaniałe wędrówki śladami historii ludzi i miejsc oraz książkę Czar Starej Fotografii". Robert Horbaczewski, dziennikarz Kroniki Tygodnia jest jednym z pretendentów do tytułu Człowieka Roku 2018 w powiecie tomaszowskim w kategorii: kultura. Plebiscyt organizuje redakcja regionalnego dziennika Kurier Lubelski.

Robert znalazł się w gronie wielu osób ważnych dla kultury powiatu tomaszowskiego. O tytuł Człowieka Roku 2018 rywalizuje m.in. z Joanną Kowalczuk, dyrektor GOK w Suścu, Dariuszem Krechem, szefem Tomaszowskiego Domu Kultury, Karoliną Janik, dyrektor GOK w Bełżcu i Alicją Stojką, koordynatorką działań Dyskusyjnego Klubu Książki w Tomaszowie Lubelskim.

Nasz redakcyjny kolega, dziennikarz i regionalista pochodzący z Tyszowiec został doceniony za wkład w promocję swojej rodzinnej gminy, ale też opisywanie ludzkich historii i publikację wielu wartościowych książek poświęconych regionowi.

Robert Horbaczewski pochodzi z Tyszowiec, a mieszka w Lublinie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego w Tyszowcach i Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie specjalność dziennikarstwo. W zawodzie debiutował w 1997 r. na łamach miesięcznika "Magazyn Kresowy". Współpracował z telewizją RTL7. Obecnie jest dziennikarzem "Kroniki Tygodnia", dziennika "Rzeczpospolita", branżowego miesięcznika "Press" oraz e-dziennika "Presserwis".

Warto podkreślić, że niedawno Robert Horbaczewski otrzymał główną nagrodę w konkursie „Lokalne media dla Niepodległej" na najlepszą publikację poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości. Nagrodzony tekst Roberta Horbaczewskiego ukazał się w jednym z listopadowych wydań Kroniki Tygodnia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W plebiscycie Kuriera Lubelskiego można go wspierać swoimi głosami do 11 lutego. SZCZEGÓŁY>>>> TUTAJ.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w tym samym plebiscycie nominowany był także Bogdan Nowak z Kroniki Tygodnia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
regol
regol 06.02.2019, 15:16
małe miasto co tu pisać . kilka ulic za*** i resztki mieszkańców , sam uciekł jak się dało .tu diabeł już powiedział wszystko i dobranoc

Pozostałe