Medalowe układy

  • 05.02.2019, 15:51 (aktualizacja 05.02.2019, 16:04)
  • tomt
Medalowe układy fot. KS ERKA
Młodzi akrobaci z KS ERKA z medalami. Podopieczni Ernesta Gduli trzykrotnie stawali na podium ogólnopolskich zawodów gimnastycznych zorganizowanych przez Gimstar Łódź.

W rywalizacji wzięła udział ponad setka zawodników z Łodzi, Jastrzębia Zdroju, Koszalina, Ostrołęki, Kielc oraz połączona ekipa z Miączyna i Zamościa.

– Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Nasza skromna, bo sześcioosobowa reprezentacja, spisała się dosłownie na medal – nie kryje radości Ernest Gdula, który od lat szkoli młodych gimnastyków.

W zmaganiach rocznika 2007 trzecie miejsce zajęła Karolina Godula. Jej rówieśniczka Julia Ulanowska mierzyła się z rywalkami o rok starszymi, również zajmując trzecie miejsce. Identycznie spisała się Martyna Chałas w roczniku 2005. Ponadto Kinga Kunicka wywalczyła czwarte miejsce, a Anna Oberda siódme (2006). Na taką samą lokatę zapracowała również Oriana Trześniowska-Cios (2007), dla której był to debiut w zawodach tej rangi.

– Wprawdzie w zawodach uczestniczyły kluby amatorskie, ale poziom wykonywanych układów robił wrażenie. Dla dzieci była to ciekawa przygoda. Tym bardziej, że mogły spotkać pana Adama Kierzkowskiego – jednego z trzech polskich gimnastyków, którzy zapisali się w kartach światowej gimnastyki. Do końca czerwca odbędą się jeszcze dwie tury podobnych zawodów, a pod koniec września chcemy zorganizować podobną imprezę u nas w Zamościu. Mam nadzieję, że będzie to okazja do zapoznania się z tą dyscypliną dla osób, które nie widziały jeszcze w akcji członków naszego klubu – zapowiada Ernest Gdula.

Filmiki z występami zawodniczek ERKI w Łodzi można obejrzeć na klubowym FB.

 

 

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe