Zamość: Mikołaj Janik najlepszy w konkursie PWSZ

  • 06.02.2019, 08:18 (aktualizacja 06.02.2019, 11:08)
  • ak
Zamość: Mikołaj Janik najlepszy w konkursie PWSZ Fot. PWSZ Zamość
Mikołaj Janik, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie wygrał w IX Konkursie Języka Angielskiego. Zorganizowała go Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ok. 800 młodych poliglotów. Najlepsi z nich wzięli udział w potyczce finałowej. Mistrzem w tej grupie okazał się uczeń hrubieszowskiego Staszica. W nagrodę za pierwsze miejsce Mikołaj Janik otrzymał smartfon.

Na drugim miejscu znalazł się  Kacper Kudach z I LO im. ONZ w Biłgoraju. Wygrał dysk zewnętrzny. Powerbank trafił zaś do jego szkolnej koleżanki Gabrieli Olszowy.

Wśród najlepszych znaleźli się także (na kolejnych miejscach w pierwszej dziesiątce): Kacper Węgor z ZS nr 2 w Hrubieszowie, Tymon Gontarz z I LO w Zamościu, Patryk Obszański z RCEZ w Biłgoraju, Przemysław Lewandowski z I Społecznego LO w Zamościu, Karol Dominik z I LO w Zamościu, Maciej Skromak z I LO w Biłgoraju i Michalina Puławska z I Społecznego LO w Zamościu.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe