Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem"

  • 05.02.2019, 11:49
  • bw
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem"
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" działa od 1990 r. Ma siedzibę w Zamościu przy ul. Peowiaków 6 a. Zatrudnia w swoich placówkach ok. 300 pracowników, m.in. pedagogów, fizjoterapeutów, opiekunów, ale także kierowców i pracowników administracji.

Wolontariuszem Stowarzyszenia można zostać po przyuczeniu do pomocy i opieki nad osobami niepełnosprawnymi lub do udziału w akcjach charytatywnych. Inicjatywa powołania do życia Stowarzyszenia wyszła od rodzica dziecka niepełnosprawnego lek. med. Marii Król, dołączyli inni rodzice i ich przyjaciele, którzy widzieli niezaspokojone potrzeby osób niepełnosprawnych w dostępie do wielu dóbr publicznych. Pierwszym dziełem SPDN było powołanie do życia w 1992 r. Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu, a w 1993 r. – podobnej placówki w Biłgoraju.

Misją Stowarzyszenia jest wspieranie we wszystkich dziedzinach życia osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin, aby umożliwić im pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Stowarzyszenie wspiera podopiecznych w każdym wieku i ich rodziny przez stosowanie innowacyjnych programów, m.in. węgierskiej metody holistycznej oraz osobiste towarzyszenie w każdym aspekcie życia. Stowarzyszenie podchodzi osobiście do każdego podopiecznego. 

– Przez 28 lat Stowarzyszenie powołało do życia 11 placówek w Zamościu, Białobrzegach, Biłgoraju i Bondyrzu oraz zaoferowało osobom niepełnosprawnym szereg innych form wsparcia (np. usługa asystenta osoby z niepełnosprawnością, szkolenia, konferencje, publikacje, transport). Wszystkie usługi są nieodpłatne dla Beneficjentów. Dalej się rozwijamy –  rozszerzając ofertę dla osób dorosłych poprzez inwestycję pn. Rodzinny Dom - podkreśla Maria Król, prezes Stowarzyszenia. 

Stowarzyszenie było wielokrotnie nagradzane, m.in. nagrodą "Pro Publico Bono" w 2004 roku oraz nagrodą Lubelskiej Rady Pożytku Publicznego w 2016 roku.

bw

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe